کاهش نرخ تضمین ورود موقت خودرو از ارمنستان به کمتر از ۹۰ دلار | اتاق خبر
کد خبر: 387036
تاریخ انتشار: 1 بهمن 1395 - 13:42
مرک ایران اعلام کرد؛
گمرک ایران از کاهش نرخ تضمین ورود موقت خودرو از ارمنستان خبر داد و اعلام کرد: وجه تضمین ورود موقت خودرو از ۵۰۰ دلار، به کمتر از ۹۰ دلار کاهش یافت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، گمرک ایران از کاهش نرخ تضمین ورود موقت خودرو از ارمنستان خبر داده و اعلام کرده است که وجه تضمین ورود موقت خودرو از ۵۰۰ دلار به کمتر از ۹۰ دلار کاهش یافت؛ این نرخ تضمین هم اکنون در گمرک نوردوز اعمال می شود و توریست های ارمنستانی که قصد دارند از مرز مغری با خودرو شخصی وارد کشورمان شوند، می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

بر اساس اعلام گمرک، سقف این تسهیلات به مدت ۳ ماه است و بر این اساس، در تکمیل تسهیلات ارایه شده به توریست های ارمنستانی، وجه تضمین یاد شده برای ورود موقت خودرو به صورت بن بیمه قابل دریافت است و توریست ها می توانند وجه پرداختی خود را به هنگام بازگشت با ارایه بن  بیمه خود مسترد نمایند.

همچنین با پیگیری های گمرک ایران، مدت زمان فعالیت شرکت بیمه جهت صدور بن بیمه در مرز به صورت ۲۴ ساعته بوده و خدمات ورود موقت گمرک نوردوز نیز همچون بخش مسافری به توریست های ارمنستانی که قصد دارند با خودرو به ایران سفر کنند، ۲۴ ساعته ارایه می شود.

مدیر گمرک نوردوز در این خصوص با اعلام اینکه تسهیلات جدید گمرک به توریست های ارمنستانی به سه زبان  فارسی، انگلیسی و روسی اطلاع رسانی شده است، افزود: ایرانیان مقیم ارمنستان هم که ۳ماه متوالی در این کشور اقامت داشته اند نیز، می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند، ضمن اینکه کارکنان گمرک به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به مراجعین هستند.

این اقدام، گام اول برای اجرایی شدن توافق نامه گمرکی میان ایران و ارمنستان به شمار می رود که در جریان سفر رییس جمهوری کشورمان به ارمنستان به امضای مسعود کرباسیان، رییس کل گمرک ایران و طرف ارمنستانی رسیده بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید