واشنگتن با شعار «شرمت باد فاشیست» به استقبال ترامپ رفت | اتاق خبر
کد خبر: 387060
تاریخ انتشار: 1 بهمن 1395 - 19:24
با آغاز صبح ۲۰ ژانویه؛
پایتخت آمریکا همزمان با آغاز روز تحلیف ترامپ، شاهد تجمعات اعتراض آمیز در گوشه و کنار شهر است حال آنکه احتمال درگیری مخالفین و موافقین نیز وجود دارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، واشنگتن امروز جمعه ساعاتی پیش از آغاز مراسم تحلیف «دونالد ترامپ» چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا، شاهد تجمعاتی اعتراض آمیز در نقاط مختلف شهر بود.

جمعی از مخالفین ترامپ و همچنین نیروهای پلیسی که مسئول تامین امنیت شهر هستند، دیشب را در بیرون از یکی از مراکز تجمع اعضای محافظه کار حزب جمهوریخواه به صبح رساندند حال آنکه در نقطه ای دیگر از شهر، در مقابل یکی از پست های بازرسی، حدود ۵۰ نفر با نشستن بر روی زمین، راه دوستداران ترامپ برای ورود به محوطه مشرف به محل ادای سوگند را سد کردند.

معترضین ترامپ را به اسلام هراسی، نادیده گرفتن حقوق زنان، تعصب و مواردی از این قبیل متهم می کنند.

در میان شعارهای مردم می توان عبارت هایی مانند «فاشیست»، «شرمت باد» و «نازی به خانه ات باز گرد» شنیده می شود.

گفتنی است که تا کنون ۵۰ نماینده دموکرات از حضور در مراسم تحلیف ترامپ امتناع کرده اند و آن گونه که رسانه ها می گویند، بر خلاف  مراسم تحلیف روسای جمهوری سابق، تعداد کمتری از چهره های هنری در جشن ادای سوگند ریاست جمهوری ترامپ، حضور خواهند داشت.

اما علاوه بر «باراک اوباما» رئیس جمهوری در حال گذار آمریکا، «هیلاری کلینتون» رقیب بازنده ترامپ در مراسم تحلیف وی حضور خواهند یافت.

ترامپ وعده داده که از همین روز نخست، تغییرات اساسی را در صحنه سیاست گذاری آمریکا اعمال کند- تغییراتی که به قول خودش در راستای بازگردادند شکوه و عظمت به آمریکای سفید پوست است و به قیمت نادیده گرفتن حقوق مهاجرین و اقلیت ها تمام می شود.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید