افت اکثر نمادها در گروه‌ کانه‌های فلزی و فرآورده‌های نفتی در بورس | اتاق خبر
کد خبر: 387166
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1395 - 15:22
در معاملات امروز صورت گرفت
شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران امروز ۱۱ واحد رشد کرد اما آیفکس شاهد افت ۴.۳ واحدی بود. اکثر نمادها در گروه‌های خودرو کانه‌های فلزی و فرآورده‌های نفتی امروز شرایط کاهشی را تجربه کردند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز یکشنبه دماسنج بازار سرمایه از ابتدای شروع معاملات با نوسانهای نزولی همراه بود به طوری که تا ۲۰ دقیقه مانده به انتهای داد و ستدها شاخص کل تا ۷۹ هزار و ۱۵۳ واحد پایین آمد، اما تنها در این ۲۰ دقیقه پایانی توانست تا رقم ۷۹ هزار و ۲۱۸ واحدی بالا رود و در مجموع نسبت به روز گذشته ۱۱ واحد از خود رشد نشان دهد.

شاخص کل هموزن اما پس از ۱۶.۳۱ واحد کاهش رقم ۱۵ هزار و ۴۹۹ واحدی را تجربه کرد و شاخص آزاد شناور با ۹۵ واحد کاهش به رقم ۸۶ هزار و ۹۱۴ واحدی رسید. شاخص بازار دوم نیز هماهنگ با شاخص آزاد شناور افت ۹۷ واحدی را تجربه کرد و تا تراز ۱۶۷ هزار و ۲۵۷ واحدی پایین رفت، اما شاخص بازار اول پس از ۲۹ واحد رشد در تراز ۵۶ هزار و ۴۴۶ واحدی نشست.

امروز نماد فولاد خراسان با بیش از ۲۲ واحد تاثیر مثبت در شاخص بیشترین نقش را در نوسانات دماسنج بازار سرمایه داشت. در این نماد بیش از ۷۸ درصد از عرضهها مربوط به سهامداران حقوقی و بیش از ۲۱ درصد از خریدها نیز مربوط به سهامداران حقیقی بود. از مجموع ۱۶ عرضهای که امروز در این نماد رخ داد، ۱۴ عرضه مربوط به سهامداران حقیقی و دو عرضه مربوط به سهامداران حقوقی بود.

پس از نماد فولاد خراسان، فولاد اصفهان گروه مدیریتی سرمایهگذاری امید و پتروشیمی پردیس بیشترین نقش را در نوسانات شاخص داشتند.

در طرف مقابل نماد ایرانترانسفو با بیش از ۲۱ واحد تاثیر منفی در شاخص بیشترین نقش را در نوسانات نزولی دماسنج بازار سرمایه گذاشت. در این نماد که امروز با صف فروش همراه بود، بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار سهامدار حقیقی توانستند سهم خود را در بازار عرضه کنند و ۳ میلیون و ۱۹۱ هزار سهامدار حقوقی نیز توانستند سهام خود را به فروش برسانند.

بعد از نماد ایرانترانسفو، ایرانخودرو، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و آسانپرداخت پرشین بیشترین نقش را در نوسانات شاخص کل بازی کردند.

در دومین روز کاری بورس اوراق بهادار تهران در این هفته ارزش معاملات به رقم ۱۸۳ میلیارد و ۶۷۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۸۰۲ میلیون و ۳۰۶ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۳ هزار و ۶۱۲ نوبت معامله بود.

امروز نماد پتروشیمی جم با ۳۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳۳ میلیارد تومان بیشترین ارزش معامله را تجربه کرد و حق تقدم پارس خودرو با داد و ستد بیش از ۲۸۰ میلیون سهم به ارزش یک میلیارد و ۶۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داد.

امروز در گروه استخراج کانههای فلزی بیشتر نمادها شاهد افت قیمت پایانی بودند. در این گروه ۲۵ میلیون و ۷۹۶ هزار سهم به ارزش بیش از ۹ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. همچنین در گروه فرآوردههای نفتی شرایط اکثر نمادها نزولی بود. در این گروه ۸ میلیون و ۳۰۶ هزار سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

همچنین گروه خودرو که در هفته پیش شرایط صعودی را تجربه میکرد، امروز شاهد شرایط نزولی بود. در این گروه نیز بیش از ۱۱ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۵ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. آیفکس نیز ۴.۳ واحد افت کرد و به رقم ۸۳۸.۵ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۵۳ میلیارد و ۸۹۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۲۳۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۸ هزار و ۸۹۸ نوبت معامله بود.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید