مخالفت با اعتبار 45 هزار میلیاردتومانی دولت | اتاق خبر
کد خبر: 38723
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1391 - 10:04

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از مخالفت اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با اعتبار 45 هزار میلیارد تومانی برای سه ماهه اول سال 92 خبر داد و گفت که اعضای کمیسیون مصوب کردند در سه ماهه اول سال آینده بودجه 91 با همان چارچوب استمرار یابد.

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه عصر روز(دوشنبه) کمیسیون برنامه و بودجه اظهار کرد: در این جلسه، لایحه سه دوازدهم بودجه 92 مورد بررسی قرار گرفت و مصوب شد که دولت اجازه داشته باشد به میزان سه‌دوازدهم از قانون بودجه سال 91 در قالب چارچوب‌ها و ردیف‌های سال 91 درآمد و هزینه داشته باشد.

وی اضافه کرد: براساس این مصوبه کمیسیون بودجه عمومی که در بودجه کل کشور سال 91 ، 144 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده در سه ماهه سال آینده 36 هزار میلیارد تومان و درآمد اختصاصی که در سال 91، 20 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود، در سه ماهه اول سال 92 پنج هزار میلیارد تومان خواهد بود.

کاتب درباره افزایش حقوق کارکنان دولت که در لایحه بودجه سه‌دوازدهم پیش بینی شده بود نیز خاطرنشان کرد: مجلس موافق این موضوع بود اما با توجه به اینکه آیین‌نامه داخلی مجلس صراحت دارد که بودجه سه‌دوازدهم باید صرفا برمبنای بودجه سال قبل باشد، لذا مصوبه کمیسیون هم استمرار قانون بودجه 91 به مدت سه ماه دیگر بود و افزایش حقوق کارمندان مصوب نشد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه همچنین خاطرنشان کرد که گزارش این کمیسیون از تصویب لایحه بودجه سه‌دوازدهم امروز(سه‌شنبه) در جلسه علنی مطرح خواهد شد.

به گفته وی در جلسه عصر دوشنبه، معاونت نظارت راهبردی رییس جمهور گزارشی از اعتبارات استانی کشور ارائه کرده است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید