بازگشت رونق به بورس تهران | اتاق خبر
کد خبر: 38733
تاریخ انتشار: 22 اسفند 1391 - 10:21

در داد و ستدهای روز دوشنبه متغیرهای بورس برای دومین روز پیاپی صعود را تجربه کردند.امروز شاخص کل ۹۲ واحد بالا رفت و در عدد ۳۷ هزار و ۱۹۳ به کار خود پایان داد.

به گزارش اتاق نیوز،نمادهای پالایش نفت اصفهان، گل گهر، پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت بندرعباس با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص باعث صعود این متغیر شدند.

این در حالی بود که افت قیمت نمادهای ملی مس، فولاد مبارکه و ملی انفورماتیک با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص ،مانعی برای صعود بیشتر این متغیر بود.

در بازار روزی که گذشت شاخص صنعت ۹۵ واحد بالا رفت و شاخصهای بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۳۰ و ۴۶۳ واحد صعود را ثبت کردند.

معامله گران تالار شیشه ای در این روز بیش از ۴۶۵ میلیون برگه سهم و حق تقدم را داد و ستد کردند که ارزش این معاملات یک هزار و ۵۷۰ میلیارد ریال بود. همچنین این داد و ستدها در ۲۴ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

پالایش نفت اصفهان، بیمه البرز، مهرام، گل گهر، سیمان ارومیه، بانک انصار و هپکو امروز با رشد قیمت حداکثری در صدر جدول نشستند.

این در حالی بود که شکر شاهرود، قند پیرانشهر، نیرو محرکه، بیسکویت گرجی، ایرکا پارت صنعت، پیاذر و قند اصفهان با بیشترین کاهش قیمت، انتهای جدول را به خود اختصاص دادند.

همچنین توجه معامله گران به روند معاملات نمادهای بانک ملت، فولاد مبارکه، هلدینگ پارسیان، مپنا، ملی مس، پالایش نفت تبریز و سایپا باعث شد تا این نمادها لقب پربیننده ترین ها را از آن خود کنند.

گفتنی است امروز تمایل سرمایه گذاران به خرید سهام شرکتهای سرمایه گذاری معادن و فلزات، گل گهر، سیمان آرتا اردبیل، صنعتی بهشهر، فولاد امیر کبیر کاشان و بانک انصار باعث شد تا این شرکت ها شاهد تشکیل طولانی ترین صف های خرید باشند.

این در حالی بود که بی مهری سهامداران نمادهای سایپا، تایدواتر خاورمیانه، نوسازی و ساختمان تهران،پتروشیمی فارابی، قند پیرانشهر، تولید محور خودرو و فیبرایران باعث شد تا این نمادها شاهد تشکیل طولانی ترین عرضه ها باشند.

در پایان معاملات روز جاری، ارزش بازار از رقم ۱۶۷ هزار میلیارد تومان فراتر رفت.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید