پیگیری خسارت ناشی از تحریم بانکها در مراجع قضایی بین المللی | اتاق خبر
کد خبر: 387490
تاریخ انتشار: 9 بهمن 1395 - 19:57
یک مدیر بانکی خبر داد؛
مدیرعامل بانک تجارت از ثبت شکایت مربوط به مطالبه خسارت وارده به این بانک در پی تحریم های اتحادیه اروپا در مراجع قضایی اروپایی خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، محمد ابراهیم مقدم از ثبت شکایت بانک تجارت در دادگاه اتحادیه اروپا برای مطالبه خسارت وارده در زمان تحریم ها با هدف صیانت از منافع سهامداران و مشتریان بانکی خبر داد و گفت: با اتمام این فرآیند و گردآوری مدارک و اسناد لازم، موفق شدیم شکایت مربوط به مطالبه خسارات وارده به بانک تجارت در پی تحریم های اتحادیه اروپا را روز دوشنبه چهارم بهمن ماه در مراجع قضایی این اتحادیه به ثبت برسانیم.

مدیرعامل بانک تجارت افزود: پس از اثبات حقانیت این بانک و لغو تحریم های اعمال شده در مراجع قضایی اتحادیه اروپا، بانک تجارت با همکاری موسسات حسابرسی خبره بین المللی، فرآیند ارزیابی و برآورد خسارات وارده ناشی از تحریم ها را مطابق با استانداردها و رویه‌های بین المللی آغاز کرد.

وی تصریح کرد: به واسطه اعمال این تحریم‌های غیرمنصفانه که از دی ماه سال ۱۳۹۰ آغاز شد، خسارات مستقیم و غیر مستقیم زیادی به بانک تجارت و دیگر بانک‌های ایرانی مشمول تحریم‌ها وارد آمد که از آن جمله می‌توان به خسارات ناشی از مسدود ساختن منابع موجود در حسابهای بانک و کاهش قابل ملاحظه درآمدهای ناشی از عملیات ارزی اشاره کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید