حاجی‌صفی: فقط کی‌روش ما را به جام جهانی می‌برد | اتاق خبر
کد خبر: 387593
تاریخ انتشار: 11 بهمن 1395 - 12:25
تا صبح هم نمی‌شد به نفت گل زد
اشتباه‌های داوری به حدی رسیده که صدای احسان حاجی صفی نیز در آمده. کاپیتان سپاهان که کمتر او را علیه داوری دیده بودیم.
 به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایران ورزشی، حاجی صفی به انتقاد از داور بازی سپاهان و نفت آبادان می‌پردازد و او را پراشتباه خطاب می‌کند. اشتباه‌هایی که به سود نفت بوده و به ضرر سپاهان. از نظر حاجی صفی، سپاهان بزرگ است و نباید داورهای کوچک و کم نام و نشان بازی‌های این تیم را قضاوت کنند. ببینید اشتباه‌های داوری به چه حدی رسیده که کم حاشیه‌ترین کاپیتان لیگ برتر هم لب به انتقاد می‌گشاید و موضعی اینچنینی می‌گیرد. آقای اصفهانیان، حواستان کجاست؟

باز هم یک تساوی دیگر. این بار مقابل نفت آبادان در اصفهان. انگار به بن بست خورده بودید.
 من نفت را اینقدر دفاعی ندیده بودم. آنها آمده بودند یک امتیاز بگیرند و بروند. این تیم همیشه حمله می‌کرد و بازی هجومی انجام می‌داد اما این بار فقط در لاک دفاعی فرو رفته بود. واقعا نمی‌دانم چرا تیم‌ها وقتی به سپاهان می‌رسند دفاعی بازی می‌کنند. نفت آبادان یک امتیاز می‌خواست و به خواسته‌اش نیز رسید.
البته کار شما هم ایراد دارد. این همه موقعیت، دریغ از یک گل. شاید اگر موقعیت هایتان را تبدیل به گل می‌کردید الان اوضاع فرق می‌کرد.
 قبول دارم. موقعیت‌های بی‌شماری داشتیم که هیچ کدام تبدیل به گل نشد. شانس با ما یار نبود. هر چه می‌زدیم داخل دروازه نمی‌رفت. باور کنید اگر تا صبح هم حمله می‌کردیم توپ هایمان گل نمی‌شد. انگار دروازه نفت آبادان طلسم شده بود و خدا خیلی دوستشان داشت که یک امتیاز را گرفتند و رفتند. اگر بدشانسی‌های ما تمام شود، از بازی مقابل پیکان بردهایمان را شروع می‌کنیم تا شاید بتوانیم ذره‌ای از محبت و حمایت هواداران را جبران کنیم.
از بازی با نفت آبادان بگذریم و سراغ سوال‌های بعدی برویم.
 بحث اصلی درباره بازی با نفت آبادان مانده.
چه بحثی؟
 اشتباه‌های داوری امان ما را بریده و طی هفته‌های اخیر بارها به ما آسیب رسانده. نمونه‌اش همین بازی که داور سه خطای مشکوک روی بازیکنان ما را نگرفت و هر چه سوت زد به سود حریف بود. یکی از خطاها که صد در صد پنالتی بود اما داور در اقدامی عجیب خطای بازیکن ما را روی مدافع حریف گرفت. با او که حرف زدم کارت زرد گرفتم. به نظر من داوری افتضاح بود و نمی‌دانم کمیته داوران چگونه این داورها را برای بازی‌های سپاهان انتخاب می‌کند.
مگر سپاهان با تیم‌های دیگر فرق دارد؟
 سپاهان بزرگ است و باید داورهای بزرگ برای این تیم سوت بزنند. سپاهان کوچک نیست که کمیته داوران هر داوری را برای قضاوت بازی‌اش انتخاب کند. واقعا چند بازی است که از داوری لطمه می‌خوریم و نمی‌دانیم باید به چه کسی اعتراض کنیم.
گذشته از این ضعف‌های داوری، قبول داری تیم شما هم کم نوسان ندارد؟
 تیم ما جوان است و نیاز به زمان دارد تا هماهنگ شود. نتایج ما هم به این دلیل مدام بالا و پایین می‌شود. نوسان داریم و در این شکی نیست. یک بازی فوق‌العاده هستیم و بازی بعد نه. هواداران کمک کنند تا تیم جوان ما شکل بگیرد و بتواند نتایج گذشته را تکرار کند.
تو یکی از بازیکنان اصلی تیم ملی در سال‌های اخیر بوده‌ای. نظرت درباره مشکلات اخیر چیست؟ اردوهایی که برگزار نمی‌شود و برنامه‌هایی که به هم می‌خورد؟
 تیم ملی با این شرایط صددرصد ضرر می‌کند. وقتی تیم ملی اردو و بازی تدارکاتی نداشته باشد، بازیکنان چگونه با هم هماهنگ شوند؟ کادر فنی هم نمی‌تواند نه بازیکنان را در تمرین ببیند و نه تاکتیکی برای آنها در نظر بگیرد. اگر شرایط به همین منوال پیش برود قطعا تیم ملی نمی‌تواند نتایج دور رفت بازی‌های مقدماتی جام جهانی را کسب کند. از طرفی تیم ملی از شادابی گذشته فاصله می‌گیرد و این به هیچ وجه سودی برای فوتبال ایران نخواهد داشت.
راه چاره چیست؟
 مردم و مسوولان، همه از تیم ملی نتیجه می‌خواهند و صعود به جام جهانی. هیچ کس نیست که بگوید نتایج تیم ملی برایش اهمیتی ندارد. پس باید اردوهای تدارکاتی برگزار شود و تیم ملی مقابل حریفان محک بخورد تا با آمادگی کامل در دور برگشت مقدماتی جام جهانی حاضر شود. کی‌روش هم چیزی بیشتر از این طلب نمی‌کند. او امکانات را برای خودش که نمی‌خواهد، برای تیم ملی می‌خواهد تا راحت‌تر به جام جهانی برود.
اما به نظر می‌رسد صبر کی‌روش هم لبریز شده و او هر روز حرف از استعفا می‌زند.
 این اصلا جالب نیست که سرمربی تیم ملی در خلال برگزاری بازی‌های مقدماتی جام جهانی جدا شود. فکر نمی‌کنم در این مقطع، کسی جز کی‌روش بتواند تیم ملی را به جام جهانی ببرد. باید به هر قیمتی شده کی‌روش را راضی کنند تا بماند و برای دومین بار متوالی تیم ملی را به جام جهانی ببرد. اگر تیم ملی صعود کند، نتیجه‌اش را همه خواهند دید. از باشگاه‌ها گرفته تا مربیان و در نهایت مسوولان فوتبال ایران.
سوال آخر. در نقل و انتقالات نیم‌فصل پیشنهاد خارجی داشتی؟
 داشتم اما در سپاهان ماندم. یکی دو تیم خارجی به من پیشنهاد دادند، آن را با باشگاه در میان گذاشتم اما در نهایت تصمیم گرفتم بمانم و به سپاهان در ادامه لیگ کمک کنم.
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید