فرانسه به دنبال تامین مالی پروژه‌های ایرانی است | اتاق خبر
کد خبر: 387649
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1395 - 15:39
رئیس هیات فرانسوی :
در پی حضور هیات اقتصادی بلند پایه فرانسوی به همراه وزیر امور خارجه این کشور، رئیس این هیات فرانسوی اصلی ترین مشکل همکاری با ایران را عدم ورود بانک ها غربی برای تامین مالی عنوان کرد و گفت که فرانسه را به دنبال برطرف کردن این قبیل موانع است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ایو تیبو دوسیلگی، با بیان اینکه هدف اصلی، ادامه دادن همکاری‌های تنگاتنگ بین شرکت‌های فرانسوی و ایرانی است، گفت: این هیات به مناسبت حضور وزیر امور خارجه فرانسه و رئیس کمیته اقتصادی فرانسه در ایران به این کشور آمدند و در اصل با سه محور اصلی سازه های بزرگ، حمل و نقل و انرژی و محیط زیست به سفر کرده‌اند.

وی همچنین با اشاره به اینکه فرانسه می تواند در حوزه های مورد نیاز ایران اقدام به همکاری کند، عنوان کرد: در تمام شاخه هایی که ذکر شد به خصوص حمل و نقل و محیط زیست، نیاز های بازار ایران بسیار مهم و مشخص است و حدود ۶۰ شرکت فرانسوی بزرگ، متوسط و کوچک در ایران حضور پیدا کردند.

مدیر بخش بین الملل کار فرمایان فرانسه در ادامه در تشریح مشکلات پیش روی همکاری با ایران گفت: مشکل اصلی که در مسیر همکاری ایران و فرانسه وجود دارد، تامین مالی پروژه‌هاست، چرا که بانک های غربی هنوز حاضر نیستند برای تامین مالی پروژه هایی که در ایران است ورود کنند اما به شدت بانک های فرانسوی روی این موضوع کار و تلاش می‌کنند این مشکل برطرف شود.

نایب رئیس بخش ساخت و ساز شرکت "ونسی ایرپورت" فرانسه افزود: برداشته شدن تحریم ها گشایشی برای استحکام روابط شرکت های ایرانی و فرانسوی بود و در اصل تجربه و دانسته‌های شرکت های فرانسوی مورد نیاز ایران است تا بتواند از آنها برای توسعه استفاده کند.

وی در باره اینکه فرانسه به دنبال بر طرف کردن موانع مالی است، گفت: بانک‌های فرانسوی در موضعی نیستند که بتوانند برای رفع مشکلات بانکی رأسا اقدام کنند اما تمام تلاش ها در فرانسه در جهت پیدا کردن راه حلی برای برطرف کردن موانع بانکی برای تامین مالی پروژه‌های ایرانی در دراز مدت است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید