پنالتی تراکتور گل نشد، من مقصرم یا طاهری؟ | اتاق خبر
کد خبر: 387723
تاریخ انتشار: 13 بهمن 1395 - 13:19
برانکو: مقابل گسترش داوری علیه ما بود اما تیمم را بیرون نکشیدم
برانکو ایوانکوویچ آماده بازی با تراکتورسازی است. او بعد از دو روز استراحت از دیروز کار جدی‌اش را برای این مسابقه بزرگ شروع کرد و بعد از تمرین پاسخگوی خبرنگاران بود: «تمرین امروز ما را دیدید.
فقط محسن ربیع‌خواه برای تمرین برنامه خاصی دارد. سیدجلال هم تمرین را ترک کرد چرا که از ناحیه پا احساس گرفتگی می‌کرد. با تجربه‌ای که دارد خواست از این مساله پیشگیری کند تا مصدومیت جدی‌تر نشود.» برانکو درباره بازی یکشنبه هم گفت: «حتماً شما هم مثل من می‌دانید آنها با حداکثر انگیزه به میدان می‌آیند. برای این تیم احترام قایلم و ارزش این مسابقه را به‌خوبی می‌دانم. این دیدار برای ما خیلی مهم است، اکنون برنامه مسابقات به اوج خود رسیده و 4 دیدار حساس مقابل تراکتورسازی، استقلال، سپاهان و الهلال را در پیش داریم.»

گفته می‌شود دست‌های پشت پرده به دنبال قهرمان کردن پرسپولیس هستند. برای این شایعات و فضایی که به وجود آمده چه نظری دارید؟
 چه کسانی این حرف‌ها را می‌زنند؟ اگر درست فهمیده باشم، منظور شما این است که ما بدون استحقاق صدرنشین شده‌ایم! چه باید بگویم. اگر درست متوجه شده باشم یعنی ما مقصر هستیم که چرا پنالتی تراکتورسازی در دیدار با ماشین‌سازی گل نشد؟ طاهری مقصر است یا من؟
با وجود صدرنشینی فشار زیادی روی بازیکنان پرسپولیس وجود دارد و به نظر می‌رسد این کارها برای این است که پرسپولیس باز هم تحت فشار قرار بگیرد.
 این اتفاقات و این مسائل انگیزه مضاعف برای بازیکنان ما ایجاد می‌کند. نمی‌دانم یکی، دو سال اخیر تیمی با کیفیت‌تر از پرسپولیس بازی کرده است؟ به نظر من این حرف‌ها توهین به بازیکنان و تحقیر آنهاست. آنها هرجایی که رسیدند با تلاش خودشان بوده، امروز دیدید که دو ساعت تمرین کردیم و این کارها پارتی بازیکنان ماست. فکر می‌کنم این صحبت‌ها بازیکنان ما را تحقیر می‌کند. شما خبرنگاران بازی‌ها را آنالیز کنید و ببینید که چه اوت‌هایی به نفع ما گرفتند.
اخیرا شایعه شده پرسپولیس دنبال جذب روزبه چشمی است. این مساله را تایید می‌کنید؟
 من گفتم درباره اسم‌ها صحبت نمی‌کنم، اگر کسی را بیاوریم بعد از اینکه قطعی شد اعلام می‌کنم. چشمی بازیکن خوبی است و قبل از مصدومیت مهم‌ترین بازیکن استقلال بوده است، از طرفی او کاپیتان تیم ملی امید بود. چشم‌انداز خوبی را برای آینده چشمی می‌بینم.
اخیرا در بازی‌های لیگ اعتراض‌های زیادی به داوری می‌شود. این مساله فقط در لیگ ایران وجود دارد یا نه؟
 این مسائل در همه دنیا وجود دارد و طبیعی است تیم بازنده حق ناراحت شدن دارد. مایل نیستم در این مورد زیاد صحبت کنم. روش کاری من تمرکز روی عملکرد تیم خودم است. اعتقادم این است داوران نیت خیر دارند. اگر داور بخواهد به سود کسی سوت بزند ما این مساله را خیلی خوب حس می‌کنیم و آن وقت است که ناراحت و عصبانی خواهیم شد.
اما در فوتبال ایران گاهی اوقات مربیان، در اعتراض به قضاوت داوران بازیکنان خود را از زمین بیرون می‌کشند. این مساله هم در دنیا مرسوم است؟
 نه، این موضوع در دنیا مرسوم نیست. ما مقابل گسترش‌فولاد از لحاظ داوری خیلی به مشکل خوردیم ولی چنین اقدامی نکردیم. من و بازیکنانم در مسیری حرکت می‌کنیم که خودمان سرنوشت تیم را مشخص کنیم و به کمک کسی نیاز نداریم. البته اجازه نمی‌دهیم حق‌مان پایمال شود. من و باشگاه تمام تلاشمان را برای پایمال نشدن حق‌مان می‌کنیم.
در فاصله باقیمانده تا فرصت نقل و انتقالات زمستانی آیا قصد جذب بازیکن جدیدی را دارید یا نه؟
 بله امکان جذب بازیکن جدید وجود دارد. در این راستا احتمال رقم خوردن هر اتفاقی وجود دارد و اگر اتفاقی بیفتد این مساله را می‌فهمیم.
تراکتور برای بازی با شما سه بازیکن محروم و یک مهره مصدوم دارد. این کار را راحت می‌کند؟
 فکر می‌کنید تراکتورسازی ضعیف است؟ نوراللهی، بنگر، بیک‌زاده، عالیشاه، محمد نوری، کرار جاسم و محمد ابراهیمی در این تیم هستند. تراکتورسازی تیم قوی‌ دارد. شاید ایرانپوریان یا مهدی شریفی نباشند اما تیم خوبی دارند. شریفی کمتر بازی می‌کند اما تراکتورسازی تیم ضعیفی نیست. داستان‌هایی که در رسانه‌ها می‌نویسند باید جای دیگر مطرح کنند. آنها با آمادگی کامل می‌آیند و حمایت هواداران را هم دارند.یادتان باشد بازی زیبایی مقابل استقلال در تهران داشتند و این تیم را بردند.
امروز آرام طبع به محل تمرین آمد و با شما صحبت کرد.تکلیف این بازیکن چه می‌شود؟
 من هیچ مخالفتی با این بازیکن ندارم. این بازیکن کاملا حرفه‌ای است اما اینجا بودن آسان نبود. بازیکنی که 10 سال در لیگ برتر فیکس بازی کرده انتظار داشت اینجا هم فیکس باشد. ربیع‌خواه از فرصتش برای رسیدن به ترکیب استفاده کرد اما آرام‌طبع خودش تصمیم گرفت برود و به توافق هم رسید. این فرصت در پرسپولیس برای این بازیکن پیدا نشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید