دولت در راستای کاهش آلودگی هوا حرکت می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 387777
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1395 - 17:41
وزیر صنعت، معدن و تجارت:
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: اجرایی شدن طرح نوسازی کامیون‌های فرسوده به دولت در راستای کاهش آلودگی هوا کمک می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمدرضا نعمتزاده در مراسم آغاز طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جادهای اظهار کرد: در حال حاضر برخی کامیونها و کشندههای در حال تردد در جادهها فرسودهاند و مصرف سوخت آنها به ۶۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر رسیده است.

وی با بیان اینکه کشندههای جدید با حجم موتور و قدرت بیشتر آلایندگی کمتری تولید میکنند، خاطرنشان کرد: مصرف سوخت کشندههای جدید با ۱۵۰۰ اسب بخار قدرت به حدود ۳۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر کاهش یافته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: خودروسازان داخلی ظرفیت تولید ۴۰ هزار دستگاه کامیون و کشنده را در سال دارند با این حال محدودیت ما در این حوزه مربوط به تامین تسهیلات مالی مورد نیاز برای نوسازی خودروهای فرسوده است.

وی افزود: علاوه بر آغاز طرح نوسازی کامیونها و کشندههای فرسوده طرح نوسازی تاکسیهای فرسوده نیز در حال اجراست و تا پایان سال ۵۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی خواهد شد.

نعمتزاده با بیان اینکه بعد از اجرایی شدن برجام قراردادهای جدیدی بین خودروسازان داخلی و خارجی از جمله بین شرکت سایپا دیزل با ولوو منعقد شده است، تصریح کرد: کامیونها و کشندههای مورد نیاز در طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل جادهای از طریق خودروهای تولیدی در همین شرکتهای داخلی تامین خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید