تحریم ایران، قیمت نفت را بالا برد | اتاق خبر
کد خبر: 387898
تاریخ انتشار: 16 بهمن 1395 - 17:23
ترامپ بازار نفت را هم به ریخت
قیمت نفت روز جمعه در واکنش به مواضع جدید آمریکا و اتخاذ تحریم‌های جدید علیه ایران افزایش یافت.
 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بعد از اینکه رییس جمهور ایالات متحده گفت "هیچ گزینه‌ای علیه ایران از میز خارج نیست" و پس از موج توییت‌های وی علیه ایران در شبکه‌های اجتماعی، قیمت نفت در بازار بالا رفته است.

به گفته تحلیلگران و وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک تولید کنندگان نفت باید تولیدشان را زیر نظر توافق اوپک کاهش دهند تا از قیمت نفت حمایت شود.

نفت‌خام برنت در بازار آتی پس از کاهش ۲۴ سنتی به قیمت ۵۶.۵۶ دلار با ۳۰ سنت افزایش به ۶۵.۸۶ دلار در هر بشکه  رسید.   نفت‌خام سبک شیرین آمریکا نیز بعد از پشت سر گذاشتن کاهش قیمت ۳۴ سنتی در روز سه شنبه با ۲۵ سنت افزایش به ۵۳.۷۹ دلار در هر بشکه رسید.

رویترز گزارش کرده است که دولت ترامپ در نظر دارد اقدامات جدیدی را در برابر ایران در پی آزمایش پرتاب موشکی اتخاذ کند. منابعی که از برنامه‌های دولت ترامپ مطلع هستند می گویند بسته تحریم ها علیه ایران تنظیم شده است، البته به‌گونه ای که توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ را نقض نکند.

روسیه می گوید کمپانی‌های روسی ممکن است تولیدشان را کاهش بیشتری دهند. کاهش روزانه ۱.۴ میلیون بشکه‌ای در ماه گذشته  توانسته از اشباع عرضه جهانی بکاهد. اما تحلیلگران می‌گویند که پیشرفت قیمت نفت می‌تواند به سرعت با ناامیدی روبرو شود.

تحلیلگران معتقدند: بازار میان توافق اوپک و تجدید حیات تولید نفت آمریکا گیر افتاده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید