واردات بنزین توسط بخش خصوصی آزاد شد | اتاق خبر
کد خبر: 388052
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1395 - 18:54
معاون زنگنه خبر داد:
معاون وزیر نفت با تشریح برنامه های جدید پمپ بنزین سازی در تهران گفت: بر اساس مفاد مصوب شده در قانون بودجه، واردات و صادرات بنزین توسط بخش خصوصی بلامانع بوده وآزاد است.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، عباس کاظمی امروز در مراسم افتتاح دو جایگاه تک سکویی بنزین در تهران با بیان اینکه هم اکنون بزرگترین شبکه توزیع و انتقال فرآورده های نفتی در کشور وجود دارد و انواع فرآورده های نفتی را به مشتریان متنوع و گسترده خود در کل کشور عرضه می کند، گفت: در شرایط فعلی امکان پاسخگویی کامل به مشتریان فرآورده های نفتی توسط دولت وجود ندارد و باید بخش خصوصی وارد عمل شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به تاسیس و راه اندازی شرکت های صاحب برند عرضه فرآورده های نفتی اظهار داشت: در حال حاضر بالغ بر ۲۰ میلیون دستگاه خودرو و موتورسیکلت در سطح کشور تردد می کنند که باید برای ارتقای خدمات عرضه سوخت به این ناوگان حمل و نقل شرکت های برند و صاحب نشان به نمایندگی از بخش خصوصی وارد عمل شوند.

مدیرعامل شرکت نیروی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به کمبود تعداد جایگاههای سوخت در کلانشهر تهران و برخی از شهرهای بزرگ کشور اعلام کرد: حتی در برخی از مسیرهای بین شهری پررفت و آمد باید مردم با پیمایش ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر به یک جایگاه سوخت دسترسی پیدا کنند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه توسعه جایگاههای سوخت به ویژه جایگاههای تک سکویی عرضه سوخت مشکل تامین و عرضه سوخت در اقصی نقاط کشور به ویژه کلان شهرها در مدت زمان کوتاهی رفع خواهد شد، تاکید کرد: با تاسیس شرکت های صاحب برند و عرصه سوخت بویژه بنزین و گازوئیل توسط این شرکت ها عملا می تواند سودآوری خود را در جایگاهها تقسیم کنند و عملا احداث جایگاههای تک سکویی سوخت برای این شرکت ها دارای توجیه اقتصادی خواهد بود.

وی با بیان اینکه بر اساس مفاد مصوب شده در قانون بودجه واردات و حتی صادرات بنزین توسط شرکت های بخش خصوصی بویژه شرکت های صاحب برند بلامانع و آزاد است، تصریح کرد: در پروسه واردات، بنزین توسط شرکت های بخش خصوصی و صاحب برند وزارت نفت تنها استانداردها و کیفیت عرضه سوخت را مورد بازرسی قرار می دهد و در صورت رعایت استانداردهای یورو۴ اتحادیه اروپا، عرضه بنزین وارداتی توسط بخش خصوصی مشکلی ندارد.

معاون وزیر نفت در پایان با اعلام اینکه وزارت نفت بر اساس سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی نمی تواند در کشور جایگاه سوخت احداث کند خاطرنشان کرد: قطعا با مشارکت بخش خصوصی مشکل کمبود بنزین در هسته مرکزی شهر تهران و کلانشهرها حل خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید