اجرای طرح رونق تولید سال آتی هم تداوم دارد | اتاق خبر
کد خبر: 388281
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1395 - 16:47
قائم مقام وزیر صنعت:
قائم مقام‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید گفت: اجرای طرح رونق تولید طی سال 1396 به خصوص در مورد صنوف تولیدی بیشتری هم ادامه خواهد داشت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، رضا رحمانی روز شنبه در دیدار از چند واحد صنعتی شهرستان چناران واقع در شمال خراسان رضوی افزود: پیگیری نوسازی و بازسازی صنایع نیز طی سال آینده به عنوان یک اولویت تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: حمایت از تولید ضرورت ملی برای همگان است لذا یک انتخاب نیست و در طرح رونق نیز تا حد قابل قبولی به اهداف خود رسیده ایم.

قائم مقام‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید گفت: کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در کشور اردیبهشت پارسال تشکیل شد و تا امروز هشت هزار و 100 نشست برگزار کرده و در این چارچوب 49 هزار پرونده بررسی و 55 هزار مصوبه تصویب شده که از این تعداد 28 هزار مورد اجرا گردیده و 27 هزار مورد نیز در حال اجراست.

وی افزود: تشکیل کارگروههای رونق تولید در سطح کشور بسیار موثر بوده و تاثیر خوبی بر فعالسازی مجدد واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل داشته بطوری که این طرح در بین 121 پروژه کشوری جزو طرحهای برتر ملی شناخته شد.

قائم مقام‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید ادامه داد: خراسان رضوی در طرح رونق تولید جزو سه استان برتر کشور است.

وی گفت: مصوبات کارگروهها در استانها با جدیت توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تا رسیدن به نتیجه پیگیری می شود.
استاندار خراسان رضوی نیز در جریان این بازدید گفت: چناران بعد از مشهد دومین شهر به لحاظ تعداد و حجم پروژه های افتتاحی این استان طی دهه مبارک فجر بوده است.

علیرضا رشیدیان افزود: طی این دهه هزار و 224 طرح با اعتبار هزار و 17 هزار میلیارد ریال در خراسان رضوی بهره برداری شد که نسبت به دهه فجر پارسال سه هزار میلیارد ریال بیشتر است.

وی گفت: با اقدامات دولت و اعطای برخی مسئولیتهای بیشتر به استانها شرایط سهلتر و سریعتر شده و در این چارچوب 152 میلیون دلار سرمایه گذاری 17 شرکت خارجی در خراسان رضوی جذب شده است.

همچنین در سفر قائم مقام‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید به چناران یک واحد تولیدی لبنیات و آبمیوه با ظرفیت تولید 115 هزار تن در سال، واحد تولیدی انواع نوشیدنی با ظرفیت 218 هزار تن در سال و یک واحد تولیدکننده ورقهای پلاستیکی با ظرفیت 4500 تن در سال به بهره برداری رسید.

این سه واحد تولیدی در مجموع برای 242 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده اند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید