موازی کاری سازمان استاندارد برای صادرکنندگان دردسرساز شد | اتاق خبر
کد خبر: 388374
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1395 - 12:54
شافعی عنوان کرد؛
رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به موازی کاری که میان سازمان ملی استاندارد و برخی دستگاههای دولتی شکل می گیرد، گفت: این موضوع برای صادرکنندگان دردسرساز شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، غلامرضا شافعی در مراسم صبحانه کاری با رئیس سازمان ملی استاندارد و فعالان اقتصادی گفت: یکی از مشکلات جدی سازمان ملی استاندارد، موازی کاری های فراوانی است که این سازمان و سایر دستگاههای دولتی با یکدیگر دارند که متاسفانه، مشکلات جدی را پیش روی فعالان اقتصادی و مردم ایجاد می کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: البته این نگاه که سازمان ملی استاندارد، یک سازمان مچ گیر است، کم کم در حال از بین رفتن است و بنابراین این گاه در حال بوجود آمدن است که سازمان ملی استاندارد یکی از اجزای مهم در پیشرفت اقتصاد ایران به شمار می رود.

وی تصریح کرد: بر این اساس امید می رود که بتوان در روند نگاه جهانی بین فعالان اقتصادی و موسسه استاندارد، شاهد یک رابطه همگون باشیم، البته در این میان باید از موازی کاری ها نیز جلوگیری کرد، چراکه این موضوع به ویژه در روند کار صادرکنندگان مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

شافعی خاطرنشان کرد: در روند اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، سازمان ملی استاندارد در واگذاری امور به بخش خصوصی پیشرو بوده و به طور قطع این حرکت و جهت گیری، به نفع موسسه استاندارد کشور و فعالان اقتصادی است.

وی اظهار داشت: در مورد مواد ۲ و ۳ قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار باید به این نکته اشاره کرد که اتاق بازرگانی تهران از معاون اول رییس جمهور و دولت درخواست کرده تا قبل از تدوین و ابلاغ هر بخشنامه‌ای در این بخش حتما از نظرات اتاق و بخش خصوصی هم استفاده شود و نظرات این بخش مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید