کنش‌های ترامپ و نزدیک شدن به نوروز سکه را گران می کند | اتاق خبر
کد خبر: 388509
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1395 - 12:56
محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر مطرح کرد:
نوسانات بازار سکه با شروع سال نوی میلادی به دلیل افزایش قیمت جهانی طلا بیشتر شد. با پایان یافتن تب‌وتاب کریسمس امیدها به کاهش قیمت افزایش پیدا کرد اما سال نوی شمسی در پیش است و افزایش تقاضا بر بازار سکه اثر می‌گذارد.

به گزارش اتاق خبر، محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر در گفت‌وگو با سایت خبری اتاق تهران دراین‌باره گفت: بازار سکه در حال حاضر وضعیت پر نوسانی را تجربه می‌کند و عواملی مثل مسائل سیاسی در سطح بین‌المللی و نزدیک شدن به پایان سال شمسی بر این بازار اثرگذار است.

کشتی آرای ادامه داد: با نزدیک شدن به‌روزهای پایان سال تقاضا برای خرید سکه در کشور افزایش پیدا می کندو این مسئله به‌طور حتم بازار سکه را دستخوش تغییراتی خواهد کرد.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر گفت: غیر از عوامل داخلی مسائل خارجی هم بر بازار سکه در پایان سال شمسی اثرگذار است.  قیمت جهانی طلا در ماه‌های اخیر در نوسان بوده است و آثار این نوسان را می‌توان بر بازار سکه ایران مشاهده کرد.

روی کار آمدن دولت جدید آمریکا و کنش‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید این کشور فضای اقتصادی را دچار تغییر کرده است. کشتی آرای با تائید این مسئله ادامه داد: حرف‌ها و عملکردهای ترامپ در ماه‌های اخیر باعث تنش‌هایی در بازارهای بین‌المللی و اقتصاد جهانی شده است. همین موضوع به تضعیف ارزش دلار در آمریکا منجر شده که این مسئله باعث شده قیمت جهانی طلا افزایش پیدا کند.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر ادامه داد: در حال حاضر دنیا تحت تأثیر مسائل سیاسی است و هر اتفاقی در فضای سیاست آثار قابل‌توجهی در اقتصاد دارد. در دو هفته اخیر قیمت جهانی طلا افزایش‌یافته است و بازار داخل ایران هم از این افزایش بی‌نصیب نمانده است. قیمت سکه به دلیل افزایش تقاضای ناشی از نزدیک شدن به پایان سال بالا رفته و در بازار حباب قیمت ایجادشده است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید