تکلیف سازمان خصوصی برای پرداخت سود سهام عدالت | اتاق خبر
کد خبر: 388866
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1395 - 21:56
در شورای‌عالی سیاست‌های کلی اصل ۴۴ به ریاست جهانگیری مطرح شد:
معاون اول رئیس جمهور در جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی از ساماندهی طرح توزیع سهام عدالت با هدف بهره مندی مردم از این سهام خبرداد.
 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی با بیان اینکه سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ارتباط زیادی با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دارد، گفت: سیاست‌های کلی اصل ۴۴ جزو مهم‌ترین سیاست های کمک کننده به اقتصاد مقاومتی است و وزارت امور اقتصادی و دارایی باید به عنوان متولی اصلی، برای اجرای این سیاست‌ها بیش از پیش تلاش کند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با ابراز تاسف از اینکه سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی آن طور که باید در کشور اجرا نشده است، تصریح کرد: زمانی که این سیاست‌ها از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، انتظار می‌رفت که تحولی جدی در اقتصاد کشور ایجاد شود اما متاسفانه تا کنون نحوه اجرای این سیاست‌ها رضایت بخش نبوده است.

جهانگیری بر ضرورت آسیب شناسی دقیق برای شناسایی نواقص و ایرادات پیش روی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی تاکید و اظهار کرد: وزارت امور اقتصادی و دارایی باید به عنوان دبیر شواری عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، جلساتی را با صاحب نظران و کارشناسان برگزار و این موضوع را آسیب شناسی کنند.

وی ادامه داد: باید مشکلاتی پیش روی خصوصی سازی، توانمندسازی بخش خصوصی و موانع ورود بخش خصوصی به اقتصاد شناسایی و مشخص شود که چه مقررات و قوانینی باید اصلاح شود تا سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به نحو مطلوب در کشور اجرا شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین بر ضرورت سرعت بخشیدن به روند واگذاری‌ها در جهت تداوم رونق بخش تولید تأکید کرد و گفت: هیأت واگذاری برای نحوه واگذاری بنگاهها اختیار کامل دارد و شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ نیز از اقدامات این هیأت حمایت خواهد کرد.

جهانگیری با اشاره به موضوع سهام عدالت و ضرورت ساماندهی طرح توزیع آن، اظهار کرد: طرح سهام عدالت طرحی است که از ابتدا برای بهره‌مند شدن مردم مطرح شد و انتظار داریم با ساماندهی و برنامه ریزی صورت گرفته در جهت آزادسازی سهام عدالت شاهد بهره مندی مردم از این سهام باشیم.

در این جلسه که وزرای امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس کل دیوان محاسبات، رییس سازمان بازرسی کل کشور، رییس سازمان خصوصی سازی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و رییس اتاق بازرگانی ایران نیز حضور داشتند، اصلاحات پیشنهادی مرتبط با آیین نامه شیوه های قیمت گذاری بنگاه ها و نحوه اعمال شیوه های مذکور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از مرور پیش نویس تصویب نامه کمیسیون تخصصی، تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ شد.

بررسی و اتخاذ تصمیم نسبت به موضوعات پیشنهادی سازمان خصوصی سازی پیرامون ساماندهی طرح توزیع سهام عدالت نیز از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت و سازمان خصوصی سازی مکلف شد تا زمان آزادسازی سهام عدالت، سود سهام مربوط به طرح توزیع سهام عدالت را از شرکت های سرمایه پذیر وصول و متناسب با میزان سهام قابل تخصیص به هر فرد نسبت به پرداخت سود به مشمولین طرح یادشده اقدام کند.

در ادامه این نشست رییس مرکز ملی رقابت و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز گزارشی از اقدامات مرتبط با ماده ۶ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ارائه کردند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید