تجار فقط به بانک های معتبر روسی مراجعه کنند | اتاق خبر
کد خبر: 388924
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1395 - 16:57
هشدار رایزن بازرگانی ایران در مسکو:
رایزن بازرگانی ایران در روسیه به تجار هشدار داد: برای کاهش ریسک، به جای مبادلات مالی با بانک های متفرقه روسی، به پنج بانک مورد تایید ایران مراجعه کنند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، «فرهاد پرند» روز چهارشنبه علاوه بر «میر بیزنس بانک» متعلق به بانک ملی ایران، از «ازبر بانک»، «وی.تی.‌بی بانک»، «گاز پروم بانک» و «روس سلخوز بانک» به عنوان چهار بانک معتبر دولتی روسیه نام برد که مورد تایید ایران است.

وی با یادآوری اینکه روابط اقتصادی و بازرگانی ایران و فدراسیون روسیه رو به توسعه است، گفت: به تجار و فعالان اقتصادی ایرانی که قصد ورود به بازار این کشور را دارند توصیه می شود برای افتتاح حساب بانکی، نقل و انتقال پول، گشایش اعتبار اسنادی و همچنین ضمانت‌نامه بانکی به بانک های مورد تایید مراجعه کنند.

پرند گفت: لازم است تجار ایرانی پیش از افتتاح حساب و عملیات بانکی در دیگر بانک‌های روسیه، وضعیت نقدینگی و اعتبار آنها را بررسی کنند.

به گفته رایزن بازرگانی ایران در روسیه، بر اساس بررسی‌های انجام شده در سال 2012 میلادی 900 بانک و موسسه اعتباری در روسیه مشغول فعالیت بودند که تا پایان سال 2016 از این تعداد بیش از 350 بانک لغو مجوز شده‌اند.
وی همچنین پیش‌بینی کرد، از 550 بانک و موسسه اعتباری باقی مانده مجوز 300 بانک و موسسه دیگر تا سه سال آینده باطل شود.

رایزن بازرگانی ایران در مسکو افزود: بر اساس سیاست‌ های بانک مرکزی روسیه و پس از سخنان «الویرا نابیولینا» رئیس ‌کل بانک مرکزی این کشور در 15 فوریه سال 2017 در شورای فدراسیون روسیه، روند پاکسازی و ابطال مجوز بانک‌ها و موسسات بیمه اعتباری که دارای نقدینگی پایین و سابقه تقلب و کلاهبرداری هستند تا زمان ابطال کامل آنها ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: به منظور پیشبرد نقشه راه تجاری ایران و روسیه و افزایش صادرات کشور به همسایه شمالی، تجار و بازرگانان ایرانی به منظور هرگونه فعالیت بانکی به پنج بانک تایید اعتبار شده مراجعه کنند.

پرند افزود: بازرگانان ایرانی در صورت همکاری و فعالیت با بانک‌های دیگر، برای کاهش ریسک تجارت پیش از هر اقدامی از وضعیت نقدینگی و اعتبار آنها اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید