Performancing Metrics

4000 شغل دانش‌بنیان در مازندران ایجاد می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 391658
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1396 - 19:37
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: 4000 شغل دانش‌بنیان در مازندران ایجاد می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، «محمود واعظی» در بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی، صنعتی، بهداشتی مازندران با حضور رئیس‌جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس، اظهار کرد: در راستای عمل به تعهدات قرارگاه اقتصاد مقاومتی، تسهیلات به 1093 واحد در بخش‌های مختلف پرداخت شد و در این زمینه مازندران رتبه نخست کشور را دارد.

وی با بیان این‌که مازندران در جذب با 482 میلیارد تومان رتبه سوم کشور را دارا است، تصریح کرد: در این استان 107 پروژه به بخش خصوصی واگذار شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به این‌که در سال 95، حدود 52 هزار شغل در مازندران ایجاد شد، خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری از 12.1 به 11.6 درصد کاهش یافته است.

واعظی با بیان این‌که در سفرها با صادرکنندگان جلساتی برای صادرات به روسیه، آذربایجان و کشورهای حاشیه خزر صورت گرفته است، گفت: پهنای باند اینترنت مازندران در این دولت 8.5 برابر شده است.

وی با اشاره به این‌که شبکه انتقال در مازندران نیز 4.8 برابر شده است، اظهار کرد: شمار مشترکان استان به یک میلیون و 510 هزار نفر رسیده است و 450 کیلومتر فیبر نوری نیز راه‌اندازی شد.

وزیر ارتباطات و فناوری به توسعه شبکه پهنای باند اینترنت اشاره و خاطرنشان کرد: 45 شهر نسل سوم و 25 شهر نیز به نسل چهارم ارتقا پیدا کردند.

واعظی افزود: تا پایان دولت تصمیم داریم علاوه بر 1700 روستایی که در گذشته صاحب اینترنت شدند، با سرمایه‌گذاری 180میلیارد تومانی 900 روستا نیز به این جمع اضافه شوند.

وی افزود: به‌دنبال آن هستیم تا 110 کیلومتر فیبر نوری نیز کشیده شود و 12 شهر نسل چهارم و سه شهر پهنای باند داده شود.

وزیر ارتباطات و فناوری گفت: شرایطی به وجود آمده که به‌دنبال آن هستیم تا در استان مازندران مشاغل حوزه، ای سی تی به وجود آید.

واعظی از امضای قرارداد با 14 سند با بخش خصوصی خبر داد و اظهار کرد: 4000 شغل دانش‌بنیان در مازندران از سوی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایجاد می‌شود.

وی گفت: در این سفر توسط رئیس‌جمهور 13شهر مازندران به نسل سوم تلفن همراه مجهز می‌شود و امروز تمام 58 شهر استان به نسل سوم تلفن همراه ارتقا یافت و به 9 شهر نیز نسل چهارم تلفن همراه اضافه می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری با اشاره به این‌که در شهرهای قائم‌شهر، چالوس و آمل توسعه پایانه فیبر نوری با اعتبار 240 میلیارد تومان انجام می‌گیرد، یادآور شد: در این دولت 980 میلیارد تومان برای زیر ساخت‌های حوزه ای سی تی سرمایه‌گذاری شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید