Performancing Metrics

کم‌ شدن شکاف دیجیتالی بین روستاها و شهرها | اتاق خبر
کد خبر: 391862
تاریخ انتشار: 26 فروردین 1396 - 21:53
معاون حقوقی تنظیم مقررات و امور جمعی شرکت مخابرات اعلام کرد:
معاونت حقوقی تنظیم مقررات و امور جمعی شرکت مخابرات گفت:کارگزار گفت: کم‌کردن شکاف دیجیتالی بین روستاها و شهرها یکی از خدمات ارزنده دولت یازدهم بود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی کارگزار امروز(26 فروردین) در شورای اداری خراسان‌جنوبی گفت: شرکت مخابرات ایران در خراسان‌جنوبی طی 3 سال گذشته اقدامات اساسی در راستای توسعه مخابرات استان انجام داده است. امروز در بخش تلفن ثابت 295 هزار مشترک تلفن ثابت از خدمات مخابرات استفاده می‌کنند.

معاون حقوقی تنظیم مقررات و امور جمعی شرکت مخابرات افزود: در حال حاضر 1921 روستا در استان توسط شرکت مخابرات ایران ارتباط‌دهی شده و 1159 روستای استان هم در منازل خود تلفن خانگی دارند.

وی اظهارکرد: در حال حاضر 165روستای استان دارای اینترنت پرسرعت روستایی است و در بخش تلفن همراه نیز 640 هزار مشترک در سطح استان داریم که نزدیک به 150 هزار مشترک در سه سال توسعه پیدا کرده است.

معاونت حقوقی تنظیم مقررات و امور جمعی شرکت مخابرات افزود: از ابتدای دولت تا هفته دولت 73 سایت 2G راه‌اندازی شد و بعد از آن نیز 134 سایت دیگر نیز راه‌اندازی شد.

کارگزار ادامه داد: از ابتدای دولت تا هفته دولت نیز 34 سایت 3G نیز راه‌اندازی شد و از هفته دولت تاکنون 117 سایت نیز راه‌اندازی شده است. 87 سایت 4G نیز از ابتدای دولت تا هفته دولت تاکنون در سطح استان راه‌اندازی شده است.

معاون حقوقی تنظیم مقررات و امور جمعی شرکت مخابرات اظهارکرد: در حال حاضر 17 شهر استان مجهز به 3G است و ما بقی شهرها نیز در حال نصب است و تا 27 اردیبهشت ماه تمام شهرهای استان مجهز به 3G می‌شوند. در حال حاضر 9 شهر استان مجهز به 4G است که تا پایان دولت نیز مابقی شهرها به 4G مجهز می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران 716 پروژه مخابراتی را در خراسان‌جنوبی با 768 میلیارد ریال اعتبار افتتاح می‌کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید