Performancing Metrics

دولت یازدهم سالانه به طور متوسط 490 هزار شغل ایجاد کرده است | اتاق خبر
کد خبر: 392453
تاریخ انتشار: 7 اردیبهشت 1396 - 21:01
رییس مرکز آمار ایران:
رییس مرکز آمار ایران گفت: دولت تدبیر و امید از ابتدای سال 92 تا انتهای سال 95، به طور متوسط سالانه 490 هزار شغل در کشور ایجاد کرده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، امیدعلی پارسا روز پنجشنبه در مراسم اختتامیه سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 استان زنجان، گفت: این آمار در مدت مشابه خود در دولت قبل به طور متوسط 76 هزار شغل بود.

پارسا با بیان اینکه مرکز آمار سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود، گفت: نباید این سرمایه عظیم را به خاطر رسیدن به اهداف انتخاباتی خود مورد خدشه قرار داد.

رییس مرکز آمار ایران با انتقاد از بازی سیاسی برخی از افراد با آمار ارائه شده در این مرکز، افزود: مرکز آمار ادعا می کند سازمانی غیرسیاسی و دارای استقلال کامل است، بنابراین در هیچ دولتی دستکاری در آمار وجود ندارد و ممکن نیست.

وی اضافه کرد: همه کسانی که به عنوان کارشناس با ساز و کارهای این مرکز آشنایی دارند مطلع هستند که نمی توان در هیچ سطحی از مدیریت مرکز آمار و حتی بالاتر از آن، در نتایج بررسی و پیمایش ها دستکاری کرد.

پارسا با بیان اینکه باید حرف درست و واقع بینانه به مردم گفت: اتهام نادرست بودن آمار و آمارسازی توسط مسئولان دولت ها، در حقیقت جفا در حق جمهوری اسلامی است و این موضوع به مرور زمان به اعتماد مردم خدشه وارد می کند.

رییس مرکز آمار ایران اظهار کرد: امیدواریم روزی برسد به جای اینکه در آمارها ایجاد تشکیک کنیم، با شک به سیاست های مدیریتی در پیش گرفته خود، نسبت به تصحیح آن سیاست ها اقدام کنیم.

وی با اشاره به کسب رکورد جهانی ایران در مشارکت اینترنتی مردم در سرشماری سال قبل، افزود: این میزان مشارکت در کشور بیش از 48 درصد بود و پیش بینی های این مرکز قبل از سرشماری، حدود 35 درصد بود.

پارسا اظهار کرد: یک عدد منتشر نشده در سایت مرکز آمار ایران نداریم و همه می توانند به تمامی آمار کشور دسترسی داشته باشند.

رییس مرکز آمار ایران با اشاره به علمی بودن آمار در نتایج به دست آمده و منتشر شده، گفت: برای محاسبه نرخ تورم یا بیکاری یا نرخ های دیگر مانند نرخ رشد اقتصادی در کشور همگی با روش های علمی و قانونمند مانند سایر کشورهای پیشرفته دنیا انجام می شود و ایران با آن کشورها در اعمال روش های آماری تفاوتی نمی کند.

وی با اشاره به دیدار مسئولان مرکز آمار با رهبرمعظم انقلاب، تصریح کرد: ایشان در این دیدار فرمودند دستکاری در آمار گناه کبیره است و نباید به هیچ عنوان این اتفاق بیفتد و بنده نیز این اطمینان را دادم که امکان بروز این اتفاق وجود ندارد.

سرشماری اینترنتی در سراسر کشور از سوم مهر سال 95 آغاز شد و تا 24 مهر ادامه داشت.

پس از اتمام سرشماری اینترنتی از 24 مهر تا 24 آبان سرشماری به روش مراجعه حضوری انجام شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید