Performancing Metrics

فرآورده‌های نفتی شاخص بورس را بالا کشیدند | اتاق خبر
کد خبر: 392560
تاریخ انتشار: 9 اردیبهشت 1396 - 19:52
در اولین روز معامله بورس تهران در این هفته شاخص کل ۱۵۸ واحد رشد کرد، همچنین نمادهای مربوط به گروه فرآورده‌های نفتی بیشترین تاثیر را در روند افزایش دماسنج بازار داشتند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۱۵۸ هزار واحد رشد کرد و به رقم ۷۹ هزار و ۷۵۵ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن امروز با ۱۰ واحد رشد رقم ۱۷ هزار و ۵۸۵ واحدی را رد کرد.

شاخص بازار شناور نیز ۱۰۸ واحد بالا رفت و تراز ۸۷ هزار و ۶۸۹ واحدی را تجربه کرد. همچنین شاخص بازار اول و همچنین بازار دوم هرکدام به ترتیب ۱۶۵ و ۴۶ واحد را تجربه کردند.

پالایشی‌هایی همچون نفت اصفهان و نفت تهران با به ترتیب ۵۹ و ۴۶ واحد تاثیر مثبت در شاخص کل بیشترین نقش را در نوسانات مثبت بازار سرمایه داشتند. پس ازاین نمادها خدمات انفورماتیک، گسترش نفت و گاز پارسیان و پالایش نفت بندرعباس بیشترین نقش را در نوسانات صعودی شاخص کل برجای گذاشتند. در طرف مقابل نماد گروه مپنا با ۴۶ واحد تاثیر منفی در شاخص کل بیشترین نقش را در نوسانات نزولی دماسنج بازار سرمایه داشت. نماد شرکت آسان پرداخت پرشین و فولاد خوزستان نیز سعی کردند نگذارند دماسنج بازار بیش از این رشد کنند.

امروز در گروه فلزات اساسی تعدادی از نمادها روند کاهشی در قیمت پایانی و تعدادی روند افزایشی را تجربه کردند به‌طور مثال نورد آلومینیوم، معدنی کیمیای زنجان‌گستران و سرمایه‌گذاری توکافولاد از جمله نمادهایی بودند که رشد بیش از چهار درصد را تجربه کردند، اما لوله و ماشین‌سازی ایران، مس شهید باهنر و سهامی ذوب‌آهن با روند کاهشی مواجه شدند.

در گروه فرآورده‌های نفت کوک و سوخت هسته‌ای اکثریت نمادها با روند روبه‌رشدی مواجه شدند و تنها دو نماد در این گروه بودند که قیمت پایانی‌شان نسبت به روز گذشته کاهش را نشان می‌دهد.

در معاملات امروز اکثریت نمادهای قندی نیز با روند روبه کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند و تنها دو نماد شهند و قند اصفهان توانستند نسبت به روز گذشته در قیمت پایانی‌شان رشد داشته باشند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۲۱۵ میلیارد و ۳۰۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۸۹۶ میلیون و ۲۹۵ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۷۷ هزار و ۲۶۴ نوبت معامله بود.

آیفکس نیز امروز با افت یک واحدی مواجه شد و در تراز ۹۲۱ واحدی قرار گرفت. همچنین ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۲۹۸ میلیارد تومان را رد کرد و حجم معاملات به بیش از ۸۵۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله رسید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید