Performancing Metrics

ایرباس برجامی از برنامه پروازهای داخلی حذف شد | اتاق خبر
کد خبر: 392593
تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 1396 - 15:57
با پایان یافتن بهره‌برداریهای تبلیغاتی؛
نخستین ایرباس برجامی که ۲۳ دی ماه وارد کشور شده بود، با پایان یافتن بهره برداریهای تبلیغاتی، از برنامه پروازهای داخلی حذف و از فردا در مسیر پروازهای خارجی بکار گرفته خواهد شد.
 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، کوروش فتاحی، عضو هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) درباره نخستین پرواز سیکل خارجی اولین ایرباس ۳۳۰ تازه وارد هما اظهار کرد: ایرباس ۳۳۰ هما که پس از برجام به عنوان اولین خرید ایران ایر وارد ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) شد، امشب وارد فرودگاه امام خمینی (ره) می شود.

معاون امور فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با بیان اینکه رجیسترنامبر این هواپیما رومئو و ژولیت (RJ) است، اظهار کرد: نخستین پرواز خود را بامداد فردا به مقصد سوئد انجام خواهد داد.

عضو هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ادامه داد: این هواپیما در طول هفته جاری ۵ پرواز از فرودگاه امام به مقصد کشورهای اسکاندیناوی انجام خواهد و آخرین آن نیز پرواز روز آخر هفته جاری (جمعه) به مقصد فرانسه خواهد بود.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص احتمال بازگشت این هواپیما به سیکل پروازی داخلی تصریح کرد: معمولا هواپیماهایی که برای مقاصد بلندمدت و بین المللی به کار گرفته می شوند، به پروازهای داخلی برنمی گردند؛ چون استفاده از هواپیماهای دوربرد در مسیرهای لوکال و منطقه ای مقرون به صرفه نیست.

گفتنی است نخستین هواپیمای ایرباس ۳۳۰ هما که از سوی دولت یازدهم و وزارت راه و شهرسازی به عنوان نماد کارآمدی برجام معرفی می شود، در تاریخ ۲۳ دی ماه سال گذشته وارد فرودگاه مهرآباد شد و از آن تاریخ تا به امروز در پروازهای داخلی مورد استفاده قرار گرفت. ضمن اینکه به گفته کارشناسان صنعت هوانوردی، درآمد ایرلاین ها عمدتا از محل پروازهای خارجی است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید