احتمال خاموشی در تابستان ۹۶ | اتاق خبر
کد خبر: 392666
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1396 - 20:45
معاون توانیر اعلام کرد:
معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: اگر رشد مصرف برق در تابستان امسال، بیشتر از ۵ درصد شود، برای تامین برق در فشار هستیم.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، محمودرضا حقی فام، معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: اگر رشد مصرف برق در تابستان امسال، بیشتر از ۵ درصد شود، این صنعت ۲۰۰ ساعت برای تامین برق در برخی ساعات با کمبود و فشار مواجه است. این به معنای خاموشی قطعی برق نیست؛ بلکه صنعت برق خودش را برای تامین برق در زمان اوج امسال آماده کرده است.

وی افزود: معمولا به صورت احتیاطی، همیشه برای ساعت اوج بار پیش بینی می‌کنیم تا در صورتیکه مشکلی ایجاد شود، آمادگی لازم را داشته باشیم و اگر نیاز باشد، بارهای غیرمهم را در ساعاتی قطع می‌کنیم؛ بر این اساس هیچ مشکلی برای مشترکان پیش نمی آید.

حقی فام با اشاره به اینکه اگر رشد مصرف برق بیش از ۵ درصد شود، نیروگاه‌ها و شبکه برق کاملاً آمادگی کامل تامین برق مشترکان را دارد، گفت: اگر مدیریت مصرف رعایت شود و مصرف بیش از ۵ درصد نشود، مشکلی پیش نخواهد آمد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر، با اشاره به اینکه امسال ۴ هزار مگاوات برای مدیریت مصرف در نظر گرفته شده و حدود ۳ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه جدید نیز تا زمان اوج تابستان به مدار خواهد آمد تاکید کرد: از همه نیروگاه‌ها در زمان اوج به صورت ۱۰۰ در ۱۰۰ نمی‌توانیم استفاده کنیم، چون ضریب بهره برداری و آمادگی برای مواقع اضطراری باید در نظر بگیریم. اگر برنامه‌های مدیریت مصرف خوب پیش برود خاموشی نداریم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید