Performancing Metrics

واکنش معاون امور مطبوعاتی به سخنان میرسلیم | اتاق خبر
کد خبر: 392849
تاریخ انتشار: 15 اردیبهشت 1396 - 20:08
معاون امور مطبوعاتی به سخنان سید مصطفی میرسلیم در مناظره دوم مبنی بر قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و عملکرد دولت یازدهم در این خصوص واکنش نشان داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسین انتظامی در واکنش به سخنان سید مصطفی میرسلیم در مناظره دوم مبنی بر قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و عملکرد دولت یازدهم در این خصوص نوشته است:

« قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در سال ۸۸ تصویب شد اما تا استقرار دولت یازدهم هیچ اقدامی برای اجرای آن نشد. در این دولت ۳ آیین‌نامه اجرایی آن به تصویب رسید و ابلاغ شد؛ با فرمان رئیس جمهور، کمیسیون ماده ۱۸ این قانون تشکیل شد و مقررات‌گذاری‌های لازم توسط این کمیسیون صورت گرفت.

در ۹۰ درصد دستگاه‌های دولتی، مدیر مربوط منصوب شده  البته برای جلوگیری از ساختارجدید، این مدیران با حفظ سمت، منصوب شدهاند. با وجود پیگیریهای متعدد متأسفانه سایر دستگاه‌ها غیر از دولت، هنوز همکاری لازم را شروع نکرده‌اند.

سایت‌های دستگاه‌های دولتی بر این اساس، تغییر کردند و اطلاعات را منتشر میکنند.انتشار جداول اطلاعاتی و فرایندهای الکترونیک از این جنس است.علاوه بر سایت‌های دستگاه، سایت عمومی درخواست اطلاعات نیز توسط وزارت ارتباطات طراحی شده است.

کمیسیون ماده ۱۸ به اعتراضات متقاضیانی که دستگاه‌ها، در ارائه اطلاعات درخواستی آنها تعلل میکنند،رسیدگی  و احقاق حق می‌کند.»

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید