کمالوندی: تمام گزارشات آژانس حاکی از اجرای کامل برجام از سوی ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 392988
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1396 - 11:13
در دیدار قائم مقام وزیرخارجه نروژ
کریستین استرومن، قائم مقام وزیر امور خارجه نروژ در رأس هیاتی عصر روز یکشنبه با بهروز کمالوندی،‌ معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی در محل این سازمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

کمالوندی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در این دیدار استرومن ضمن اعلام حمایت کامل کشورش از برجام اعلام کرد: تمامی طرف های برجام موظف به رعایت تعهدات خود می‌باشند و کشورش آمادگی کامل دارد در تمامی عرصه‌های اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و همچنین در حوزه صنعت هسته‌ای با ایران همکاری داشته باشد.

معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ایران نیز با بیان اینکه برجام توافقی میان کشورهای زیادی از جمله کشورهای اروپائی و ایران بوده، تصرح کرد: تمامی گزارشات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از برجام حاکی از اجرای کامل و بی عیب و نقص این توافق از سوی ایران می‌باشد.

کمالوندی در ادامه ضرورت همراهی دیگر اعضا برای اجرای کامل برجام را یادآوری کرد.

معاون سازمان انرژی اتمی کشورمان همچنین علاقه‌مندی ایران برای گسترش و توسعه همکاری های هسته‌ای در تمامی زمینه‌های ممکن و استفاده از تجارب نروژ در بخش های مختلف هسته‌ای از جمله ارتباط مراکز تحقیقاتی و علمی نروژ با پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای را مورد اشاره قرار داد.
دکتر خلفی، رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای نیز در این دیدار زمینه‌های قابل همکاری دوکشور در حوزه‌های مختلف به ویژه پزشکی هسته‌ای و کشاورزی را مورد تأکید قرار داد. 
در پایان هر دو طرف بر لزوم شروع همکاری مشترک در زمینه استفاده صلح آمیز هسته‌ای با همکاری و نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکید نموده و گسترش همکاری ها در بخش های مختلف را خواستار شدند.

در این دیدار دو طرف همچنین تاکید کردند که همکاری های موفق دو کشور در گذشته می‌تواند الگویی برای توسعه همکاری ها در تمامی عرصه‌ها گردد. 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید