Performancing Metrics

رشد اقتصادی اروپا و آسیای میانه شتاب می گیرد | اتاق خبر
کد خبر: 393276
تاریخ انتشار: 23 اردیبهشت 1396 - 23:37
بانک جهانی گزارش داد؛
بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود، رشد اقتصادی منطقه آسیای میانه و اروپا را در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی، با روند افزایشی پیش‌بینی کرد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، به دنبال ثبات بهای نفت و باز تاب آن بر روی منطقه آسیای میانه و نیز روند بهبود شرایط اقتصادی در منطقه غرب، رشد اقتصادی اروپا و آسیای میانه در سال ۲۰۱۷ میلادی شتاب خواهد گرفت.

بر اساس تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی بانک جهانی، رشد اقتصادی منطقه آسیای میانه در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱.۹ درصد خواهد بود و این رقم برای سال ۲۰۱۸ میلادی نیز، ۱.۸ درصد را به خود اختصاص خواهد داد که در مقایسه با پیش بینی های قبلی، حاکی از روند صعودی است.

در این گزارش به این نکته اشاره شده است که تمرکز بر روی سیاست بهبود تجارت در آسیایی میانه، به عنوان یک عامل کلیدی برای ایجاد رشد پایدار محسوب می شود.  

همچنین بانک جهانی در گزارش خود اعلام کرده که برآورد از رشد اقتصادی منطقه یورو در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱.۷ درصد و در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱.۸ درصد خواهد بود که پیش از این، رقم ۱.۶ درصد برای آن پیش بینی شده بود.  

البته انتظار می رود که در مجموع رشد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی بر روی رقم ۱.۹ درصد به صورت ثابت باقی بماند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید