Performancing Metrics

حرکت به سمت مهارت آموزی به جای مدرک‌گرایی | اتاق خبر
کد خبر: 393535
تاریخ انتشار: 29 اردیبهشت 1396 - 09:46
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران تاکید کرد
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از ثبت نام بیش از ۲۰۰۰ نفر از نخبگان مهارتی در شبکه نخبگان مهارتی خبر داد و بر لزوم توجه به مهارت آموزی به جای مدرک‌گرایی تاکید کرد.

 

به گزازش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مجید تهرانیان با اشاره به آغاز فعالیت شبکه نخبگان و فعالان مهارتی، اظهار کرد: در حال حاضر یکی از خلأهای موجود در بازار کار عدم اتصال مهارت آموزان با بازار کار است که سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در این زمینه اقدام به راه‌اندازی سایتی برای معرفی توانمندی‌های افراد دارای مهارت کرده است.

وی امکان دسترسی کارفرمایان را از جمله مزایای این سایت برشمرد و افزود: کارفرمایان با ورود به شبکه نخبگان و فعالان مهارتی به نشانی www.nazdiktarinha.ir  می‌توانند از مهارت آموزان برای کار در بنگاه‌های خود استفاده کنند.

به گفته مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای استان تهران، کارفرمایان بر اساس لیست افراد مهارت آموخته و با توجه به مهارت مورد نیاز خود می‌توانند افراد را دعوت به همکاری کنند.

تهرانیان درباره آمار ثبت‌نام مهارت آموزان در شبکه نخبگان مهارتی نیز اظهار کرد: بیش از ۲۰۰۰ نفر از نخبگان و فعالان مهارتی در این سایت ثبت نام کرده‌اند که انتظار می‌رود این آمار به دو میلیون نفر افزایش یابد.

وی از طراحی ۵۰۰ استاندارد مهارتی کوتاه مدت برای مدارس خبر داد و با تاکید بر لزوم حرکت از مدرک گرایی به سمت مهارت آموزی، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با همکاری بخش خصوصی ۵۰۰ مهارت کوتاه مدت را برای مدارس تعریف کرده که از تابستان امسال برای گروه‌های سنی متوسطه یک و دو عرضه می‌َود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید