Performancing Metrics

پایان انتخابات ریاست جمهوری | اتاق خبر
کد خبر: 393621
تاریخ انتشار: 30 اردیبهشت 1396 - 17:45
وزیر کشور در نشستی خبری اعلام کرد:
وزیر کشور با اعلام نام حسن روحانی به عنوان رییس جمهور منتخب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از طریق استانداری‌ها اعلام خواهد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور بعدازظهر امروز (شنبه)‌پس از پایان شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نشستی خبری که در محل ستاد انتخابات کشور برگزار شد، اظهار کرد: امروز خوشحالیم و خدا را شکر می‌کنیم به خاطر نعمت مردم انقلابی، مومن و خوب. همچنین خدا را شاکر هستیم به خاطر نعمت جمهوری اسلامی و مردم‌سالاری حاکم در آن که مردم عزیز ما در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی، مشارکت در تعیین سرنوشت خود را پیدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: به لطف خدا مردم همواره در انتخابات‌های انجام شده تاکنون با خلق حماسه‌ها و حضور پرشور خود صفحات زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار گذاشته‌اند و امروز نیز یکی از صفحات پرافتخار تاریخ مردم‌سالاری ایران رقم خود و حماسه مردم ثبت گردید.

وزیر کشور گفت: ‌به لطف خدا انتخابات امسال با امنیت کامل و شور و نشاط و حضور مضاعف مردم پای صندوق‌های رأی برگزار شد و مردم پای صندوق‌های رأی به جهانیان حضور خود را نشان دادند و بار دیگر اعلام کردند که حامی انقلاب اسلامی، متحد و منسجم برای دستیابی به اهداف انقلاب اسلامی هستند.

وی با تقدیر از دست‌اندرکاران انتخابات اظهار کرد: از همه دست‌اندرکاران انتخابات که در حوزه اجرا، نظارت،‌ انتظامات، امنیت، تبلیغات، قوه قضاییه، مجلس، شورای نگهبان و سایر دست‌اندرکاران از جمله بسیج و سپاه که در حوزه امنیت فعال بودند تشکر می‌کنم و اعلام می‌کنم که به لطف خدا توانستیم به کمک همدلی یکدیگر پیروزی مردم ایران را به گوش همه جهانیان برسانیم.

وزیر کشور در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری گفت: بر اساس آخرین نتایجی که از 99.7 درصد شعب اخذ رأی دریافت شده از 41 میلیون و 220 هزارو 131 نفر مأخوذه، حسن روحانی با 23 میلیون و 549 هزارو 616 رأی، 57 درصد آرا را به خود اختصاص داد و به عنوان رییس جمهور مردم عزیز ایران انتخاب شد.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: ابراهیم رئیسی نیز با کسب 15 میلیون و 786 هزارو 449 رأی (38.5 درصد آرا)، مصطفی میرسلیم با کسب 478 هزارو 215 رأی و مصطفی هاشمی طبا با کسب 215 هزارو 450 رأی به ترتیب نفرات دوم تا چهارم شدند.

وی همچنین اظهار کرد: امیدواریم خداوند به همه توفیق دهد تا بتوانیم در مقابل اراده و حضور پرشور مردم، مطالبات و خواست آنها را در حوزه اجرایی با همکاری یکدیگر و با پایان رقابت‌ها و آغاز رقابت‌ها برآورده کنیم.

رحمانی فضلی همچنین با تقدیر از مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: لازم است از مقام معظم رهبری که همواره در جهت افزایش مشارکت در انتخابات تأکید داشتند و در تمام مراحل ما را مورد لطف خود قرار دادند تشکر کنم.

وزیر کشور در پایان درباره اعلام نتایج انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تأکید کرد: نتایج این انتخابات‌ها از طریق استانداری‌های هر استان و همچنین فرمانداری‌های سراسر کشور اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید