Performancing Metrics

استقبال ترامپ از توافق چند میلیارد دلاری با ویتنام | اتاق خبر
کد خبر: 394173
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1396 - 23:12
رئیس‌جمهور آمریکا با نخست وزیر ویتنام در کاخ سفید دیدار و از امضای توافقات تجاری چند میلیارد دلاری و مشاغلی که به دنبال آنها به وجود می‌آید، استقبال کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: در جریان سفر انگوین شین فوک، نخست وزیر ویتنام به آمریکا ۱۳ معامله جدید با این کشور به ارزش هشت میلیارد دلار امضا شد که شامل یک قرارداد سه میلیارد دلاری است که از ایجاد ۲۳ هزار شغل دیگر در آمریکا حمایت می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: ویتنام یک سفارش بسیار بزرگ به آمریکا داده و ما از این سفارش آنها که باعث چند میلیارد دلار پول و ایجاد مشاغل بیشتر برای آمریکا و تجهیزات پیشرفته‌تر برای ویتنام می‌شود، استقبال می‌کنیم.

فوک به ترامپ گفت: روابط میان ویتنام و آمریکا دستخوش تحولات بسیاری در تاریخ بوده اما در حال حاضر این دو کشور شرکای جامعی برای یکدیگر هستند.

دیدار فوک با ترامپ نخستین سفر این رهبر جنوب شرق آسیا به کاخ سفید تحت نظر دولت ترامپ است.

ترامپ گفت، در جریان دیدار با فوک درباره مسائل تجاری و کره شمالی صحبت کرده‌ است. واشنگتن به دنبال جلب حمایت برای تحت فشار گذاشتن کره شمالی به منظور دست کشیدن از برنامه‌های موشکی و اتمی‌اش است. این در حالی است که هانوی نیز نسبت به اقدامات و جاه طلبی‌های پیونگ یانگ ابراز نگرانی کرده است.

فوک ضمن استقبال از برنامه‌های ترامپ برای شرکت در نشست اوپک که در نوامبر سال جاری میلادی در هانوی برگزار می‌شود گفت: این اقدام نشانه‌ای از تعهد آمریکا به این منطقه است و رویداد مهمی برای آمریکا محسوب می‌شود تا نقش مثبت خود را اثبات کند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید