همه باید در مبارزه با تروریسم متحد شویم | اتاق خبر
کد خبر: 394513
تاریخ انتشار: 18 خرداد 1396 - 20:17
در دیدار ظریف و وزیر امورخارجه قزاقستان مطرح شد،
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ظهر امروز وارد آستانه پایتخت قزاقستان شد و با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور شرکت در افتتاح نمایشگاه بین المللی اکسپو ٢٠١٧ و اجلاس سازمان همکاری های شانگهای به قزاقستان سفر کرده با وزیر امورخارجه قزاقستان ملاقات کرد.

در ابتدای این دیدار وزیر امور خارجه قزاقستان با محکومیت اقدامات تروریستی دیروز در تهران ضمن محکوم کردن آن با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرد و به پیام نورسلطان نظربایف در این ارتباط اشاره و گفت: همه باید در مبارزه با تروریسم متحد شویم. ما معتقدیم ایران نقشی مثبت در مبارزه با تروریسم داشته است.

وزیرامورخارجه قزاقستان اعلام کرد که اجلاس سران سازمان کنفرانس اسلامی در سپتامبر تحت عنوان" علم و فن آوری " در آستانه برگزار می شود و ابراز امیدواری کرد که حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در آن نشست شرکت کند.

در ادامه این ملاقات طرفین از روند رو به توسعه مناسبات دو کشور ابراز خرسندی کرده و بر رفت و آمدها در سطوح بالا تاکید کردند.

وزیر امور خارجه قزاقستان همچنین عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای را دارای آثار مثبتی در تمام عرصه ها برای این سازمان دانست.

در ادامه این دیدار همچنین در خصوص افزایش همکار های بانکی، تدوین رژیم حقوقی دریای خزر و همکاری در سازمان های بین المللی گفت‌وگو و تبادل نظر به عمل آمد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید