مردم صرفه‌جویی در مصرف برق را جدی بگیرند | اتاق خبر
کد خبر: 395822
تاریخ انتشار: 15 تیر 1396 - 09:06
توانیر خواستار شد؛
شرکت توانیر از مشترکان برق در تمام بخش ها تقاضا کرد تا با کاهش و مدیریت مصرف به ویژه در ساعتهای اوج بار، وزارت نیرو را در تامین برق پایدار، یاری کنند.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، روابط عمومی و امور بین الملل شرکت توانیر با توجه به افزایش دمای هوا و روند صعودی مصرف برق، اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

باتوجه به افزایش مستمر دما و پایداری هوای گرم در همه بخش‌های کشور، طی روزهای اخیر شاهد افزایش بی سابقه مصرف برق در کشور بودیم، به نحویکه طی روز چهارشنبه مورخ ۱۴/۴/۹۶، رکورد بی سابقه ۵۵۴۰۰ مگاوات که نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد رشد را نشان می‌دهد، به ثبت رسید. در چنین شرایطی جهت جلوگیری از بروز خاموشی، علی الخصوص در استانهای گرمسیر کشور، بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمندیم.

بدینوسیله از عموم هموطنان و مشترکین گرامی در تمامی بخش‌ها تقاضا دارد تا با کاهش و مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعتهای اوج بار (۱۲ الی ۱۶ و ۲۰ الی ۲۳)، کارکنان صنعت برق را در ارائه هرچه بیشتر خدمات و تامین برق پایدار یاری نمایند.

-راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق :

*در کولرهای آبی تا حد امکان از دور کند کولر استفاده شود.

* دمای مناسب برای تنظیم ترموستات در کولرهای گازی بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است.

* هنگام استفاده از کولر یا وسایل سرمایشی، تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشوئی، ظرفشوئی و جاروبرقی به طور همزمان به ویژه در ساعات اوج بار استفاده نشود.

* خاموش کردن لامپ های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده ترین راه صرفه جویی در مصرف برق است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید