رییس جمهور:هدفمندی یارانه ها موفق ترین طرح تاریخ اقتصاد کشور است | اتاق خبر
کد خبر: 39624
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1392 - 16:36
طرح بنگاه های زودبازده طرح موفقی بود هر طرحی معمولا در اجرا انحراف دارد ولی طرحی که در ایران اجرا شد کمترین انحراف را نسبت به کشورهایی که این طرح را اجرا کردند داشت و بیش از یک میلیون و 60 هزار شغل ثابت ایجاد شد هر چند بودند کسانی که رفتند ماشین خریدند ، آن هم اشکال ندارد آن هم توده مردم است و این پول ما مردم است.

به گزارش اتاق نیوز از خوزستان،رئیس جمهور گفت : ملت ایران همچنان سرپا ایستاده است و با افتخار عرض می کنم که تا رسیدن به اهداف بلند خود ، همچنان خواهد ایستاد.

محمود احمدی نژاد در جمع مردم خوزستان افزود: ما ملتی بزرگ هستیم ، ملت تاریخ ساز و تمدن آفرین در طول تاریخ، هم دل ، پیوسته و متحد برای رسیدن به قله های پیشرفت ، عدالت و‌ در کنار هم حرکت کرده ایم.

وی گفت: تاریخ ما سرشار از فراز و نشیب هاست شاید تاریخ ملت ایران پرحادثه ترین تاریخ ملتی است که تا امروز در کره زمین زیسته است حوادث بزرگ ، جنگ ها ، درگیری ها ،‌فرازها و فرودها و این ملت از آنجا که دارای ایمانی مستحکم ، عشق به خدا و ارزش های الهی است از همه این حوادث سرافراز عبور کرده است.

رئیس جمهور افزود : بدخواهان و دشمنان ایران یکی بعد از دیگری آمده اند و به تاریخ پیوسته اند اما ملت ایران همچنان سرپا ایستاده است و با افتخار می گویم تا رسیدن به اهداف بلند این ملت همچنان خواهد ایستاد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود گفت: خدا خواسته است انسانها دست به دست هم بدهند زمین را آباد کنند و عدالت برپا کنند و شرافت انسانی را احیا کنند.

احمدی نژاد افزود: خداوند متعال انسانها را در زمین خلق کرد و به آنها اختیار، فرصت انتخاب و اجازه داد تا تصمیم بگیرد و به دوش انسانها مسئولیت های مهمی قرار داد و از انسانها خواست خود را بالا بکشند و انسانیت فطرت خود را و ارزشهای الهی را در درون خودشان شکوفا کنند و الهی زندگی کنند و خدایی، عالم ، حکیم، شجاع ، مهربان ، باکرامت ، بزرگوار و فداکار بشوند.

رئیس جمهور گفت: ده هزار سال از عمر انسان در زمین می گذرد و همه پیامبران آمده اند انسان را به آن قله موعود برسانند ، یاری و هدایت کنند ، چشم و دلها و ذهن ها را باز کنند تا انسانها به نقطه ترسیم شده از ناحیه خدا نائل شوند.

 

احمدی نژاد افزود: امروز بشر در یک پیچ تند تاریخی قرار گرفته است، در آستانه رسیدن به قله موعود و این حرکت عمومی بشراست.

وی ادامه داد: در همین دو سفر اخیر به ونزوئلا دیدیم در آمریکای لاتین منطقه ای که 400 سال به طور پیوسته تحت سلطه استعمارگران و غارتگران و آدم کش ها و فاسدهای حرفه ای بوده است طی 400 سال آنقدر این مردم را سرکوب و فرهنگ آنها را پایمال ،و شخصیت آنها را خورد، و ثروت آنها را غارت کردند و بعد نیز هر قهرمانی که برای برپایی استقلال و نجات برخاست او را سرکوب کردند.

رئیس جمهور گفت: هر نهضتی که به پا شد یا منحرف ،یا سرکوب کردند اما می بینید امروز در چه شرایطی قرار گرفته اند، مردمی با آن سابقه حضور استکبار ، یکپارچه به دنبال عدالت ، انسانیت و کرامت انسانی فریاد می زنند و وقتی یک قهرمان و مرد بزرگ به نام چاوز پرچم عدالت و توحید را بلند می کند یکپارچه گرد او جمع می شوند.

احمدی نژاد گفت: امروز جهان به سرعت به آن نقطه موعود نزدیک می شود،

اینها همه نشانه های حرکت بشریت به سمت قله است و آماده شدن شرایط جهان برای رسیدن به آن آرزوی تاریخی است.

وی افزود: دلیل اینکه این مقدمه را مطرح کردم برای این است که به ماموریت ایران برگردیم.

رئیس جمهور گفت : امروز ملت ایران باید ماموریت پرچمداری عدالت و توحید را در دنیا به عهده بگیرد که گرفته است  امروز چشم همه ملتها ،عدالت خواهان، مستضعفان و مظلومان به سمت ملت ایران است.

احمدی نژاد در جمع مردم خوزستان گفت : در این تاریخ پر فراز و نشیب ملت ایران  مسئولیت سختی بر عهده دارد ملت ایران  تنها ملتی است که در طول تاریخ ، موحد و مومن وصلح طلب بوده ملتی که از قبل به دنبال بعثت پیامبران و ایمان آردن پیامبران بوده است ایران یک ملت ممتاز و یگانه است ملتی که سرزمینش سرشار از استعدادها و منابع طبیعی است و ملتی که سرشار از اندیشه و فکر و توان انسانی است این یک ماموریت بسیار سنگین به عهده دارد.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه امروز چشم همه ملتها ،عدالت خواهان، مستضعفان و مظلومان به سمت ملت ایران است، گفت: آنها به  سابقه و توانایی که در ملت ایران می بینند امید بسته اند، اتکا به ملت ایران کرده اند، برای دو منظور که در یک راستا قرار دارد اول اینکه ایران ساخته شود و پیشرفت کند و قدرتمند شود و محور اصلی و ستون تکیه گاه ملتها برا ی رسیدن به آرزوها .

 

رئیس جمهور افزود :دوم اینکه ملت ایران در جهان حرکت کند و فرهنگ اسلام ناب و عدالت و توحید را منتشر کند ملتها را متحد کند درکنار هم قرار دهد  از حرکتهای مردمی آنها پشتیبانی معنوی کند روحیه دهد و جبهه استکبار را به کمک ملتها در هم شکند.

وی با بیان اینکه  امرز باید ایران را آنچنان که شایسته ایران و ماموریت ملت ایران است بسازیم گفت: من به عنوان نوکر و خادم ملت می گویم  ساختن ایران  امر شدنی است ؛ می بینیم همه شرایط فراهم است اما نیازمند چند عامل است باید کنار هم قرار بگیرد  اول همدلی و عزم  برای ساختن است که به  هیچ ملتی از بیرون هدیه نخواهند فرستاد و هیچکس خودش را قربانی ملت دیگری نخواهد کرد .

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: مستکبران مطلقا نفعی به ملتها نخواهند رساند هر ملتی باید  با همدلی و اتکا به نیروهای خودی و با تلاش و کار روی پای خودش بایستد.

احمدی نژاد گفت: ساخت یک کشور به  کار و همدلی  و تلاش نیاز دارد و دیگر اینکه بایدبه قدرت ملت اعتماد کرد،‌ یعنی باید فرصتها را در اختیار ملت قرار دهیم اجازه دهیم ملت د رصحنه های گوناگون تصمیم بگیرد عمل کند فرصتها و منابع را در اختیار توده های مردم قرار داد مردم به میدان بیایند.

وی گفت : تجربه نشان داده هر جا به مردم اعتماد و تکیه کردیم دستاوردهای بزرگ برای ملت ایران حاصل شد ؛ اصل انقلاب عظیم اسلامی  را ملت به پاکرد امام به ملت و جوانها اعتماد و میدان را باز کردند و اجازه دادند توده های مردم در عرصه انقلاب وارد شوند بزرگترین حادثه تاریخ  سیاسی ایران در یک دوران کوتاهی رقم خورد بزرگترین انقلاب بعد از صدر اسلام به پیروزی رسید.

رئیس جمهور افزود : دوره دفاع مقدس هم همین طور بوده است  بعدها هم هرجا پیروزی بود همین طور بود یکی دیگر  از نقاط اعتماد به مردم و نیروهای مردم موضوع هسته ای است.

رئیس جمهور در ادامه افزود: سال 84 پس از انتخابات و قبل از اغاز بکار رسمی رئیس جمهور، به نطنز سفر کردم دیدم تمام ابزار کار جوانان پلمب شده است و قفل و زنجیرهای استعمار انها را بسته است.

وی گفت: جوانهای دانشمند ما نشسته ،و عزا گرفته بودند و گرد ماتم برچهره انان پاشیده شده بود، با آنان جلسه گذاشتیم و گفتم چه خبر ، گفتند ما در ابتدای کاریم و آمدند قفل به همه امکانات ما زده اند ، سوال کردم آیا شما می توانید چرخه غنی سازی را راه بیندازید؟ با هم مشورت کردند، گفتند می توانیم و گفتم اعتماد کنم، گفتند اعتماد کنید، با هم قرار گذاشتیم و گفتم اعتماد از ما کار از شما ، در چند ماه ، اولین باری که به نیویورک رفتم به ما گفتند دست بردارید، نمی توانید برسید با خودشان صحبت و مصاحبه می کردند که امکان ندارد ایرانیان بتوانند چرخه سوخت هسته ای را راه بیندازند.

رئیس جمهور افزود: ما هم گفتیم به همین خیال باشید شما همین طور فکر کنید، در چند ماه همان جوانانی که اعتماد کردیم امکانات دادیم و چرخه سوخت هسته ای را راه انداختند بعد هم خواستند این چرخه سوخت را از ما بگیرند ملت ما بسیج شد و شهر به شهر و روستا به روستا ، ایستاد و دشمنان را مایوس کرد.

وی گفت: این یک صحنه اعتماد به مردم بود، در عرصه اقتصاد هم باید به مردم اعتماد کنیم، اینکه تصور کنیم اقتصاد دست یک عده کوچکی باشد بقیه ملت هم دنباله رو و کارمند و کارگر آنان باشد، اینطور اقتصاد راه نمی افتد، باید به توده های مردم اعتماد کنیم و امکانات کشور در اختیار آنان باشد، هر چه در این مسیر حرکت کردیم پیروزی و عزت بود.

رئیس جمهور در ادامه با ذکر مثالی در این خصوص افزود: در سال 85 چه بساطی در سیمان به پا بود یک نفر دو کیسه سیمان می خواست بدست نمی اورد و انهم با قیمت چند برابر ، کل تولید سیمان کشور 32 میلیون تن بود، در دولت جلسه گذاشتیم که چه باید کرد ، کشور سیمان،‌ فولاد، لوله و شیر آلات می خواهد،  قرار شد بسیج همگانی بدهیم همه کسانی که قادرند دعوت کنیم پول و تسهیلات بانکی و پشتیبانی کنیم در مدت  5 - 6 سال ، به  80 میلیون تن تولید سیمان رسیدم که سال گذشته 12 میلیون تن صادر شد.

وی گفت: اینکه امام(ره) و مقام معظم رهبری فرمودند که ما خادم مردم هستیم معنایش این است که راه را بازکنیم نه اینکه همه چیز دست یک عده قلیل باشد، درست نمی شود، در اقتصاد دولت چند بار تلاش کرد که ثروت را در بدنه اجتماعی توزیع کند یکی از اینها طرحهای زود بازده ، سهام عدالت ، مسکن مهر و هدفمندی یارانه هاست، البته شیاطین و بدخواهان وانحصار طلبان نمی خواهند کار دست ملت بیفتد.

رئیس جمهور گفت : شیاطین ، بدخواهان ، خودخواهان و انحصارطلبان نمی خواهند کار دست ملت بیفتد نه در اقتصاد نه در سیاست ؛ می خواهند دست خودشان باشد.

محمود احمدی نژاد افزود: هر طرحی که به سمت توزیع ثروت و عدالت و سهیم کردن توده های مردم در عرصه سیاست و اقتصاد است با آن مخالفت می کنند.

وی گفت : بعنوان مثال طرح بنگاه های زودبازده طرح موفقی بود هر طرحی معمولا در اجرا انحراف دارد ولی طرحی که در ایران اجرا شد کمترین انحراف را نسبت به کشورهایی که این طرح را اجرا کردند داشت و بیش از یک میلیون و 60 هزار شغل ثابت ایجاد شد هر چند بودند کسانی که رفتند ماشین خریدند ، آن هم اشکال ندارد آن هم توده مردم است و این پول ما مردم است.

رئیس جمهور افزود : کسانی که 180، 200  وهزار میلیارد تومان از بانک گرفتند و پس نمی دهند با این موضوع مخالفت می کردند اما چون رسانه و بلندگو دارند فریاد می زنند 5 ، 10 میلیونی که به جوانی دادیم برای خود کار درست کند برنگشت و اقتصاد خراب شد .

احمدی نژاد گفت : آدرس انحرافی می دهند چون نمی خواهند توده های مردم فعال شوند، دشمنان بیرونی و غربی هم نمی خواهند توده های مردم ما در عرصه های بیرونی وارد شوند ، ایران 76 میلیون جمعیت و بیش از 30 میلیون انسان آماده کار دارد و اگر این 30 میلیون نفرفعال شود و برای اقتصاد و برای خود کار کنند انقلاب اقتصادی خواهند شد .

وی افزود : سهام عدالت دادیم حمله کردند، مسکن مهردادیم حمله کردند و همینطور هدفمندی یارانه ها که موفق ترین طرح تاریخ اقتصاد کشور است .

رئیس جمهور گفت : 300 هزار میلیارد تومان یارانه تقسیم می شود بدون برنامه ، 20 درصد جامعه 70 درصد را می برد ، اجازه دهید تقسیم شود میان توده های مردم ، 45 هزار و 500 تومان در جیب مردم قرار دادیم که از مردم گرفتیم و از آن غوغایی راه انداخته اند .

احمدی نژاد افزود : آنها می گویند اگر توده های مردم توانمند و وارد عرصه های اقتصاد شوند فرصت انحصار طلبی و انباشتن ثروت های باد آورده از دست آنها خارج می شود .

وی گفت :سال دوم سوم در موضوع هسته ای ‌،‌ در نیویورک عده ای از عناصر بلند پایه آمریکایی با ما جلسه گذاشتند و پس از سوال و جواب های بسیار ، مرشد آنها گفت آقای احمدی نژاد اگر ما این موضوع هسته ای شما را به رسمیت بشناسیم شما جلوتر نمی روید و همینجا توقف می کنید ، به همین قناعت کنید؟.

رئیس جمهور افزود:‌ تمام آنها می خواهند هسته ای در انحصار خودشان باشد ،‌انرژی هسته ای ، نیروی هسته ای و کشاورزی هسته ای و به وسیله آن دنیا را چپاول کنند.

احمدی نژاد گفت: آنها نمی خواهند اجازه دهند دیگر ملت ها از این انرژی استفاده کنند چرا که اگر 200 کشور دنیا از این انرژی استفاده کنند جایی برای چپاول ملت ها باقی نمی ماند.

وی افزود : من در پاسخ آمریکایی ها گفتم هرگز ، ملت ایران انرژی هسته ای را می خواهد و همه آن را هم می خواهد .

 

رئیس جمهور گفت: ثروت و امکانات ملت باید در بدنه اجتماعی توزیع شود.

آقای احمدی نژاد افزود: ما گفتیم که هدفمندی یارانه ها پول خود مردم است از جیب مردم به جیب مردم، توزیع عادلانه است.

رئیس جمهور گفت: ما گفتیم به خدا به جای 45 هزار تومان می شود 250 هزار تومان به هر ایرانی داد، اما داد و بیداد کردند.

آقای احمدی نژاد افزود: کس دیگری احتکار و کسی دیگری تحریم کرده است و کس دیگری بازار ارز را بهم ریخته است، اما این مباحث را کنار می گذارند و تنها هدفمندی  یارانه ها را به عنوان عامل مشکلات مطرح می کنند ، هدفمندی چه گناهی کرده است؟ پول مردم در جیب مردم است.

رئیس جمهور در ادامه گفت: من در سمنان نیز گفتم که دست ما را بستید و داخل حوض انداختید و می گویید خودت بیرون بیا و کشور را نیز بیرون بیاور.

آقای احمدی نژاد افزود: می گوییم چشم، با دست بسته نیز می شود کار کرد اما وزنه ای به پای ما می بندند، می گوییم دستمان را بستید چرا وزنه به پایمان می بندید ، باز می گوییم بالاخره با هر ضرب و زوری شده با کمک مردم از این حوض بیرون می آییم اما دستشان را روی سر ما گذاشته اند و سر ما را به داخل آب می برند.

رئیس جمهور ادامه داد: می گوییم این کارها را کردید قبول اما چرا سر ما را داخل آب می کنید و نمی گذارید خدمتی به مردم بکنیم.

آقای احمدی نژاد در ادامه گفت: دشمن ما را تحریم کرده است به امید اینکه ملت ما را به زانو درآورد.

رئیس جمهور افزود: سال گذشته را به یاد بیاورید همه شیاطین انس و جن جمع شده بودند تا ملت ایران را بشکنند.

آقای احمدی نژاد گفت: سنگین ترین تحریم ها از بیرون و ناجوانمردانه ترین اقدامات در داخل انجام شد و همانی که خودش احتکار کرده است خودش از طریق رسانه طلبکاری می کند و این را به گردن دولت و ملت می اندازد.

 

رئیس جمهور افزود: می شود با دو حرکت کاری کرد که دیگر دشمن از اینکه ما را تحریم کرده است شرمنده شود.

آقای احمدی نژاد گفت: ما یک کشور بزرگ پر از ثروت ، اراده، و مردم خوب هستیم و راهش این است که به مردم اعتماد کنیم.

رئیس جمهور افزود: کی گفته که اگر ثروت یک ملت دست یک عده خاصی باشد کشور بهتر اداره می شود.

آقای احمدی نژاد ادامه داد: من با افتخار می گویم اگر ثروت ملت دست خود ملت باشد ایران ظرف چهار- پنج سال قدرتمندترین کشور جهان می شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید به ملت اعتماد داشته باشیم گفت: بعضی ها از اینکه ملت محروم، وضعشان ذره ای بهتر شده است ناراحت هستند و می گویند اگر این مردم مستضعف وضعشان بهتر شود فردا چیزهای دیگری نیز از ما می خواهند.

آقای احمدی نژاد افزود: خوب بخواهند مال خودشان است و کشور مال ملت است اگر ملت نخواهد پس چه کسی باید بخواهد؟.

رئیس جمهور گفت: در بحث تحریم نیز همین است و بدخواهان بدانند سال گذشته فشار اقتصادی را به ملت حداکثر کردند و بدتر از فشار اقتصادی فشار جنگ روانی بود و هر روز سیاه نمایی و هر روز دروغ و جوسازی و شایعه سازی بود  و هدفشان این بود که ملت ایران را بشکنند.

رئیس جمهور گفت : اما نوروز دیدیم چه خبر شد ملت ایران هوشمندانه همه طراحی دشمن را درهم شکست .

احمدی نژاد افزود : اما من از زبان مردم خوزستان می گویم گوش های خود را باز کنید و بفهمید اینجا ایران است و برای له کردن شما، فقط و فقط جوان های خوزستان و عشایر لر و بختیاری و عرب کافی هستند.

رییس جمهور گفت : شما اشتباه می کنید آن زمان که ما هسته ای نشده بودیم، با همه امکانات تلاش کردید جلوی هسته ای شدن ما را بگیرید اما اکنون ایرانیان هسته ای شده اند شما که چیزی نیستید و همه شیاطین تاریخ را بسیج کنید قادر نیستید هسته ای شدن ملت ایران پس بگیرید.

رئیس جمهور در ادامه سخنانش گفت: امسال سال حماسه سیاسی و اقتصادی است و حماسه زمانی است که برخی کارها قفل و شرایط پیچیده می شود و با اقدامات عادی حل نمی شود و در این شرایط نیازمند یک گام بزرگ، جوشکن و دشمن شکن هستیم و نیازمندکاری هستیم که شرایط را به نفع ملت تغییر دهیم.

 

وی تصریح کرد: در این سرزمین هم حماسه سیاسی و هم حماسه اقتصادی ممکن است.

رئیس جمهور گفت: مقدمه حماسه آن است که توده های مردم به میدان بیایند و  مقدمه امدن توده های مردم به میدان آن است که به آنان اعتماد کنیم.

وی تصریح کرد: تجربه نشان داده  است هر گاه ملت ایران به صحنه آمد و تصمیم گرفت، تصمیم او درست است و بهترین تصمیم در شرایط بود و امروز هم همین طور است.

رئیس جمهور در ادامه گفت: در عرصه اقتصاد عده ای انحصار طلب هستند و نمی خواهد بگذارند ملت تصمیم بگیرند و می خواهند کاری کنند که عرصه سیاست در انحصار انان باشد مثل نظام امریکا و اروپا.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید