بخشنامه قطر برای تسهیل صدور روادید ایرانی ها | اتاق خبر
کد خبر: 397673
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1396 - 14:00
قطر در راستای تسهیل حضور تجار ایرانی در بازار این کشور، با صدور بخشنامه ای ، صدور روادید فوری و ویژه شش ماهه را در دستور کار قرار داد
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، وزارت کشور قطر در این بخشنامه در جهت سهولت صدور روادید برای تجار ایرانی، صدور ویزای ۶ ماهه فوری برای این گروه از ایرانیان را فعال کرد.

در این بخشنامه آمده است: به اطلاع می رساند در راستای دستورات وزیر کشور، صدور روادید فوری و ویژه برای تجار دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران به مدت شش ماه (به صورت کثیرالورود) فعال گردیده و هزینه روادید تجار بر اساس دستور ماده (۶) از بند یک (مجوز ورود) از جدول شماره (۱) به موجب پیوست تصمیم وزیر کشور به شماره (۱۹) سال ۲۰۰۷ در رابطه با تعیین هزینه خدمات ارائه شده از سوی وزارت کشور و گواهی های صادره (به مبلغ ۲۰۰ ریال قطری) به صورت ماهانه تعیین شده است.

شایان ذکر است این روادید به صورت فوری برای یک ماه و قابل تمدید برای ۵ ماه دیگر خواهد بود که بعد از انجام آزمایشات پزشکی به موجب دستورالعمل های مقرره در حکم ماده (۱۱) از قانون شماره (۲۱) سال ۲۰۱۵ در رابطه با تنظیم ورود و خروج اتباع خارجی و اقامت آنها صادر خواهد شد. این روادید با رعایت کلیه شروط و داشتن مدارک لازم زیر از جمله:

-اعتبار داشتن گذرنامه

-داشتن دعوتنامه از سوی یک شرکت معتبر قطری

-همراه داشتن مبلغی که از (۵۰۰۰) ریال قطر کمتر نباشد و یا معادل ارزی آن در کارت اعتباری

-رزرو هتل

-بلیت رفت و برگشت

صادر خواهند شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید