سهم ۴۲ درصدی صنایع کوچک در اشتغال‌زایی کشور | اتاق خبر
کد خبر: 397684
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1396 - 17:56
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی مطرح کرد؛
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک از اشتغال یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در صنایع کوچک در سطح کشور خبر داد و گفت: این صنایع در ایجاد اشتغال و کارآفرینی کشوربا سهم ۴۲درصدی نقشی مهم دارند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، علی یزدانی در همایش روز صنایع کوچک با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه لزوم اهتمام و توجه بیشتر به صنایع کوچک گفت: معظم له در فرمایشات خود خواستار احیا و زنده کردن تولید داخلی و حمایت از صنایع کوچک شده اند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت صنایع کوچک در اقتصاد ملی گفت :صنایع کوچک با سهم ۹۶درصدی از صنایع ،از کثرت بالایی در کشور برخوردارند که در توسعه پایدار و توسعه متوازن منطقه ای و جلوگیری از بیکاری و مهارجرت نقش برجسته دارند.

وی از اشتغال یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در صنایع کوچک در سطح کشور خبر داد و گفت: این صنایع در ایجاد اشتغال و کارآفرینی کشوربا سهم ۴۲درصدی  نقشی مهم دارند.

یزدانی نقش صنایع کوچک در تحقق اقتصاد مقاومتی را  مهم  دانست و گفت :این صنایع کارکرد های مختلفی در زمینه های درون گرایی ،برون گرایی مردمی بودن ،اقتصاددانش بنیان و عدالت محوری دارند که این شاخص ها تجلی گر تحقق اقتصاد  مقاوتی است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در ادامه با اشاره به برخی دستاوردهای این سازمان در  در دولت یازدهم از انعقاد ۱۴۷۹۷ فقره قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرکها و نواحی صنعتی خبردادوگفت:در این ۴سال ۸۰۹۹ واحد صنعتی با اشتغال ۱۳۲۱۹۶ نفرنیز به بهره برداری رسیدند و ۳۴۶۸ واحد صنعتی غیرفعال نیز با اشتغال ۵۷۴۶۰ نفر مجددا راه اندازی شدند.

یزدانی همچنین  از  انجام ۸۹ مورد سرمایه‌گذاری خارجی به ارزش ۱.۸۴ میلیارد دلار و با اشتغالی بالغ بر ۵۶۳۹ نفر در شهرکها و نواحی صنعتی کشوردر ۴سال دولت تدبیر و امید خبرداد.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های ایراندر بخش دیگری از سخنان خود  از تلاش های مهندس نعمت زاده وزیر صنعت ،معدن و تجارت در اعتلای بخش  صنعت و تجارت  ایران قدردانی کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید