ساختمان از رکود خارج شد | اتاق خبر
کد خبر: 398010
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1396 - 12:01
معاون مرکز آمار اعلام کرد:
معاون طرح‌های آماری و آمارهای ثبتی مرکز آمار ایران گفت: آمارهای ساخت و ساز، علائم خروج از رکود در بخش ساختمان را تائید می‌کند.

 

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، علیرضا زاهدیان گفت: در زمستان ۱۳۹۵، تعداد واحدهای مسکونی پیش‌بینی شده در پروانه‌های ساختمانی صادرشده با ۹.۹ درصد رشد مواجه بوده است و در شهر تهران نیز این تعداد با ۲۵.۵ درصد رشد، به ۱۸۵۰۸ واحد مسکونی افزایش یافته است.

معاون طرح‌های آماری و آمارهای ثبتی مرکز آمار ایران، با اشاره به نتایج طرح آمارگیری از نیروی کار در بهار ۱۳۹۶ گفت:‌ نتایج این طرح نشان می‌دهد تعداد شاغلین بخش ساختمان با افزایش ۹۶۱۳۷ نفری نسبت به بهار ۱۳۹۵ همراه بوده است.

بنابراین آمارهای حاصل از دو منبع آماری متفاوت، علائم خروج بخش ساختمان از رکود را تایید می‌کنند.

زاهدیان گفت: علاوه بر این انتظار می‌رود در فاصله‌ای حدود ۱ تا ۳ ماه بخش‌هایی از صنعت که مرتبط به بخش ساختمان هستند نیز از رشد ساخت و ساز تاثیر مثبت بگیرند.

وی افزود:‌ با توجه به این که طبق آمارهای سازمان ثبت احوال کشور از سال ۱۳۸۹ به بعد تعداد ازدواج‌های سالیانه به دلیل کاهش تعداد جوانان ورودی به سن ازدواج روند نزولی داشته است، اگر گروه سنی اصلی ورود به سن ازدواج را ۲۰ تا ۲۴ سالگی در نظر بگیریم این روند نزولی ۵ سال دیگر نیز ادامه خواهد داشت بنابراین احتمال جهش قیمت واحدهای مسکونی طی ۵ سال آینده بسیار پایین است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید