اوراق خزانه در بورس خرید و فروش می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 398309
تاریخ انتشار: 1 شهریور 1396 - 22:59
کرباسیان:
وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: اوراق خزانه که پیشتر قابلیت خرید و فروش در بورس را نداشت، طبق تصمیم شورای پول و اعتبار در بورس خرید و فروش خواهد شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از  ایسنا، مسعود کرباسیان در مراسم معارفه خود به عنوان وزیر اقتصاد که امروز یکم شهریور ماه در وزارت اقتصاد برگزار شد اظهار کرد: جمعیت حاضر در جلسه و حضور افراد از قوای مختلف نشان می‌دهد که چقدر همگان از عملکرد طیب نیا راضی بودند و این باعث خرسندی است. برای من نیز باعث مباهات است که معاون وی بودم. حسن همکاری با طیب نیا بود که سبب اعتماد رئیس جمهوری به من و معرفی به مجلس شد.

وی بیان کرد: امیدوارم در پایان کار کارنامه‌ای مثل طیب نیا داشته باشم و این با همکاری دوستان میسر است.

کرباسیان ادامه داد: ما اسناد بالادستی مناسبی داریم، مهم ترین آن اقتصاد مقاومتی است که همه موظف هستیم آن را اجرا کنیم. طبق گفته جهانگیری نیز گمرک در این زمینه موفق بوده و این باعث افتخار است.

وزیر اقتصاد دولت دوازدهم بیان کرد: وزارت اقتصاد ١٢ پروژه راهبردی در دست دارد که ما نیز ادامه خواهیم داد. همچنین در چارچوب آنچه دولت تدبیر و امید در ایجاد تولید و اشتغال در ٤ محور به اداره امور خواهیم پرداخت. توانمند سازی بخش خصوصی یکی از مهم ترین برنامه‌های ما است که برای نیل به آن به بهبود مستمر محیط کسب و کار و تقویت رقابت پذیری نیازمندیم. همچنین برونگرایی هوشمندانه یکی دیگر از برنامه‌هاست که می توان از سرمایه خارجی و فاینانس با استفاده از برجام بهره مند شد. مدیریت دارایی های دولت نیز یکی دیگر از اقدامات مهم است.

کرباسیان همچنین بیان کرد: ایجاد شفافیت اقتصادی هم جزو برنامه‌های مهم است. اجرای قانون انتشار و دسترسی به اطلاعات در حوزه اقتصاد از موارد دیگری است که باید در دستور کار قرار گیرد. در زمینه مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم نیز باید اقدامات لازم صورت گیرد.

او با بیان اینکه در کنار نظام بانکی است بیان کرد: ما در اصلاح نظام بانکی همکاری خواهیم کرد. از اخبار خوب این است که در جلسه شورای پول و اعتبار که دیروز برگزار شد تصمیم گرفته شد اوراق خزانه در بازار ثانویه بورس خرید و فروش شود. اوراق خزانه چاپ شده در گذشته در بازار سرمایه مورد خرید و فروش قرار نمی‌گرفت و این موضوع در کاهش نرخ سود بانکی مؤثر بود ولی از هفته دیگه دکتر شاپور محمدی اجازه نقل و انتقال آن را در بازار ثانویه خواهد داد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید