گزارش مجلس درباره وضعیت موسسات مالی‌واعتباری امروز به قوه قضائیه می‌رود | اتاق خبر
کد خبر: 398531
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1396 - 17:47
مطهری در پاسخ به تذکر پژمان‌فر:
نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت که گزارش مجلس درباره موسسات مالی و اعتباری همچون کاسپین امروز به قوه قضاییه فرستاده خواهد شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی مطهری در پایان جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به تذکر پژمان‌فر درباره تعیین تکلیف گزارش‌های مجلس در خصوص تخلفات موسسات مالی و اعتباری، گفت: امروز نامه مربوط به گزارش مجلس درباره موسسات مالی و اعتباری همچون کاسپین به قوه قضاییه فرستاده می‌شود. گزارش مربوط به تخلفات ناشی از اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان نیز در دستور کار مجلس برای قرائت قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی با استناد به ماده ۲۳۶ آیین‌نامه در تذکری، گفت: بر اساس این ماده اگر مجلس گزارش مربوط به تخلفی را تایید کند باید موضوع به قوه قضاییه برای رسیدگی در مراجع قضایی آن هم خارج از نوبت ارسال شود.

وی افزود: درباره وضعیت موسسات مالی و اعتباری همچون پردیسبان مجلس گزارشی را تهیه کرد و نمایندگان با استناد به ماده ۲۳۶ مصوب کردند که گزارش به قوه قضاییه برای تعیین تکلیف فرستاده شود اما هنوز وضعیت این گزارش معلوم نیست.

پژمان‌فر افزود: همچنین ۱۱ نفر از نمایندگان درخواست تهیه گزارشی در خصوص دلیل اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان را با استناد به ماده ۲۳۶ به کمیسیون فرهنگی دادند و کمیسیون نیز گزارش مربوطه را به هیات رییسه جهت قرائت در صحن علنی ارسال کرد ولی هنوز در دستور کار قرار نگرفته است. انتظار می‌رود این موضوع هر چه سریعتر پیگیری شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید