نشست فعالان اقتصادی با بنیانگذار موسسه فریزر برگزار می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 398728
تاریخ انتشار: 10 شهریور 1396 - 20:09
به همت مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق تهران؛
در هفته جاری نشست مشترکی میان نمایندگان بخش خصوصی و مدیران موسسه فریزر که یک نهاد معتبر بین‌المللی در حوزه مطالعات اقتصادی و به ویژه سنجش آزادی اقتصادی کشورهای جهان است، برگزارمی شود.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، فریال  مستوفی، رییس مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق تهران با اعلام دعوت از پروفسور والکر میشل، بنیانگذار موسسه فریزر برای حضور در ایران، گفت: یکی از عوامل مهم برای موفقیت یک کشور در جذب سرمایه‌گذاری خارجی، تصویری است که آمار و اطلاعات و گزارش‌هـای بین‌المللی از آن کشور در سـطح جهـان مخابره می‌کنند.

وی افزود: مرکز خدمات سرمایه‌گـذاری اتـاق بازرگـانی تهران با نگاهی بنیادین، اقـداماتی را برای بهبود جایگاه ایران در گزارش‌های مهم بین‌المللی آغاز کرده است.

به گفته مستوفی، بر همین اساس، بهبود رتبه ایران در گزارش آزادی اقتصـادی موسـسه فریزر که یکی از مهمترین مراجع برای تصـمیم‌گیری سرمایه‌گذاران خارجی تلقی می‌شود در دستور کار مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق تهران قرار گرفت.

وی اظهار داشت: موسسه فریزر قرار است برای بهبود رتبه ایران در بخش‌های اندازه دولت، مالیات، مالکیت خصوصی و قوانین، پول تمیز و رگولاتوری با مرکز خدمات سرمایه‌گذاری اتاق تهران همکاری کرده و گزارشی در این زمینه تهیه کند. این نشست در روز دوشنبه هفته جاری، سیزدهم شهریور ماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید