امسال ۳۰ هزار واحد صنعتی فعال می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 398776
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1396 - 20:32
معاون وزیر صنعت خبر داد
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۲۲ هزار واحد صنعتی نیمه‌تمام و در حال تعطیل در کشور به چرخه تولید بازگشته و امسال هم رکورد فعال‌سازی ۳۰ هزار واحد صنعتی پیش‌بینی‌شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمدرضا فیاض در دیدار با آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه استان قزوین، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: محور اصلی این وزارت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و این مهم با جدیت دنبال می‌شود.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه از افتتاح طرح‌ها ملی در حوزه صنعت در آینده نزدیک خبر داد و افزود: به مناسبت هفته دولت و با توجه به شروع برخی از برنامه‌های این حوزه برنامه‌های هفته دولت کمی با تأخیر آغاز شد.

فیاض تصریح کرد: فعال‌سازی واحدهای صنعتی کار ساده‌ای نیست اما با کمک و همکاری همه بخش‌ها امید است این امر محقق شود.

وی از نماینده ولی‌فقیه در استان امام‌جمعه و قزوین درخواست کرد: با توجه به اینکه مردم اعتماد خاصی نسبت به روحانیت دارند، آن‌ها می‌توانند در آگاهی‌بخشی مردم در خصوص تغییر وضعیت در تولید و خروج واحدهای ناتوان از چرخه تولید و راه‌اندازی واحدهای جدید کمک کنند.

معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی مطرح کرد: در قانون اساسی و واگذاری امور دولتی به بخش خصوصی، افراد باید اهلیت داشته باشند و اهلیت در اصل ۴۴ قانون اساسی یک اصل بوده و در کار صنعت هم اهلیت بسیار مهم و تأثیرگذار است.

فیاض ادامه داد: ما هم اصرار داریم در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی حسن و دقت باید در اهلیت وجود داشته باشد و اگر اهلیت را در تصمیم‌گیری‌ها ملاک قرار دهیم، بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.

خودروسازان هیچ بدهی به قطعه سازان ندارند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پرداخت هزینه‌های خرید از قطعه‌سازان در یک‌ روند سه‌ماهه انجام می‌شود و بدهی به خودروسازان بزرگ نداریم.

فیاض معاون توسعه، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین در دیدار با استاندار قزوین اظهار کرد: با پرداخت به‌موقع طلب قطعه سازان و خودروسازان از تولیدکنندگان حمایت لازم را انجام داده‌ایم.

فیاض در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت صنایع و تولیدکنندگان و بسته‌های حمایتی از کارآفرینان خاطرنشان کرد: با توجه به تغییرات ناشی از روی کار آمدن دولت دوازدهم شاید کمی در برنامه‌ها عقب‌مانده‌ایم که باید به‌سرعت جبران کنیم.

وی اضافه کرد: تا پایان هفته وضعیت سودهای بانکی تثبیت خواهد شد و شرایط برای تصمیم‌گیری مساعد خواهد شد.

معاون توسعه، منابع و امور استان‌های وزارت صنعت تصریح کرد: پرداخت هزینه‌های خرید از قطعه سازان در یک‌روند سه‌ماهه انجام می‌شود و بدهی به خودروسازان بزرگ نداریم.

وی یادآور شد: سالانه بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان از قطعه سازان خرید می‌شود که پرداخت به‌موقع هزینه‌های یادشده کمک مؤثری به تولید است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برای افتتاح دو طرح صنعتی و تولیدی و یک طرح توسعه امروز به قزوین سفرکرده است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید