تداوم روند صعودی طلای جهانی در هفته جاری | اتاق خبر
کد خبر: 399084
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1396 - 12:55
کارشناسان وال استریت پیش بینی کردند
کارشناسان وال استریت و سرمایه گذاران در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز نسبت به تداوم روند رشد قیمت طلا در هفته جاری که به نگرانیهای ژئوپلیتیکی و ضعف دلار آمریکا نسبت داده شده است، خوش بین ماندند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، طلا روز جمعه در پی سقوط ارزش دلار آمریکا، به بالاترین قیمت در حدود یک سال اخیر صعود کرد. هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در معاملات روز جمعه بازار نیویورک ۹۰ سنت یا کمتر از ۰.۱ درصد افزایش نشان داد و در ۱۳۵۱.۲۰ دلار بسته شد در حالی که اواسط معاملات تا رکورد ۱۳۶۲ دلار صعود کرده بود. طلا برای کل هفته حدود ۱.۶ درصد افزایش ثبت کرد که سومین افزایش هفتگی این فلز ارزشمند بود.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزهای رقیب در معاملات جمعه ۰.۴ درصد کاهش یافت و در ۹۱.۳۳۷ واحد ایستاد و برای کل هفته ۱.۶ درصد کاهش یافت.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۰ نفر یا ۶۳ درصد افزایش قیمت طلا تا پایان هفته جاری را پیش بینی کردند. در حالی که ۴ نفر یا ۲۵ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و ۲ نفر یا ۱۳ درصد نیز نسبت به دورنمای قیمت طلا نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه‌ گذاران، ۸۶۹ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۵۰۶ نفر یا ۵۸ درصد افزایش قیمت طلا و ۲۷۷ نفر یا ۳۲ درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند، در حالی که ۸۶ نفر یا ۱۰ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی کیتکونیوز برای هفته گذشته، ۵۶ درصد از کارشناسان وال استریت و ۵۸ درصد از سرمایه‌ گذاران افزایش قیمت طلا را پیش بینی کرده بودند که پیش‌بینی درستی بود.

از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون بدون درنظر گرفتن هفته گذشته، کارشناسان وال استریت ۲۲ بار از ۳۴ بار جهت حرکت قیمت طلا را به درستی پیش بینی کردند که میزان درستی پیش بینی آنها را به ۶۵ درصد می‌رساند و درستی پیش بینی سرمایه گذاران با ۲۱ پیش بینی درست از ۳۳ بار پیش بینی، ۶۴ درصد بوده است.

به گفته مایکل آرمبراستر، یکی از مدیران شرکت کارگزاری آلتاوست، طلا احتمالا رشد قیمتش را حفظ می‌کند و اگر دورنمای بازار سهام تیره‌تر شود، می‌تواند به قیمت بالاتری صعود کند.

احتمال پرتاب یک موشک دیگر از سوی کره شمالی، ریسک گریزی سرمایه گذاران را بالا نگه داشته و از سوی دیگر، توفان ایرما که انتظار می‌رود اواخر روز شنبه یا اوایل یکشنبه به فلوریدا برسد، نگرانی‌های اقتصادی و ایمنی را به همراه داشته است.

به گفته راب هاورث، استراتژیست سرمایه‌گذاری ارشد در شرکت بانکورپ ولث منیجمنت، توانایی طلا برای ماندن در قیمت بالای ۱۳۰۰ دلار مطمئنا معنی‌دار است و نشان می‌دهد روند حرکت قیمت این فلز در کوتاه مدت مثبت مانده است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید