شفافیت، سد راه شرکتهای بین المللی برای کار با ایران | اتاق خبر
کد خبر: 399557
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1396 - 13:57
حسابرس بانک مرکزی اروپا اعلام کرد؛
عضو هیات مدیره، حسابرس بانک مرکزی اروپا و مسئول بازار ایران در موسسه PWC گفت: شفافیت همچنان سد راه شرکتهای بین‌المللی برای کار با ایران است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، ینس روئنبرگ در نشست مشترک فعالان بخش خصوصی و نمایندگان موسسه پرایس پاترهاوس کوپرز گفت: موضوع اصلی در کار شرکتهای دنیا با ایران، شفافیت است، بنابراین باید در مورد تامین مالی، حتما به این موضوع توجه کرد و همچنین شرکتهای ایرانی در مورد مدیریت ریسک نیز پاسخگو بوده و به سرمایه گذاران این اطمینان را بدهند که به ریسک ها توجه کرده‌اند؛ در این صورت اگر یک سرمایه گذار بخواهد در ایران سرمایه گذاری کند، متوجه خواهد شد که شفافیت کامل در اجرای مقررات بین المللی وجود دارد؛ به همین دلیل موسسه PWC میتواند به شرکتهای ایرانی کمک کند تا به سطح خوبی از شفافیت برسند.

عضو هیات مدیره، حسابرس بانک مرکزی اروپا و مسوول بازار ایران در موسسه PwC افزود: اگر شرکت ایرانی بخواهد به خارج رفته و در آنجا سرمایه گذاری کند، برای یافتن سرمایه گذار نیازمند شفافیت است؛ چراکه دفتر مرکزی شرکتش در ایران است؛ البته تجربه زیادی وجود دارد که خیلی از بانکها و شرکتهای ترک، مایل بودند که با بانکهای ایرانی کار کنند، ولی در انتقال پول یا هر تراکنش مالی دیگری، دچار مشکل می شوند، چراکه شکاف اصلی همان شفافیت و رعایت قوانین و مقررات بین المللی است.

وی تصریح کرد: اکنون همه بازارها پیش روی ایران باز شده اند و احساس می کنیم که می توانیم با ایران کار کنیم، اما هنوز مشاهده می شود که موضوعاتی است که مساله شفافیت، پای ثابت آنها است، حل نشده و بر این اساس شناخت صحیح و چارچوب قوانین بازی در عرصه بین المللی، برای کار ایرانی ها بسیار مهم است.

ینس روئنبرگ گفت: ما در ایران خدمات مالی ارایه خواهیم داد و برای مشتریان خود، شفافیت را حاکم خواهیم کرد؛ ضمن اینکه زمینه ساز اجرای قوانین ضدپولشویی در ایران خواهیم شد.

وی افزود:بنابراین ما به عنوان یک موسسه بین المللی، باید جزئیات و هدف دو طرف از ایجاد جوینت ونچر را بشناسیم و ارزیابی دقیقی را برای دو طرف صورت دهیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید