تصویب تعرفه ضددامپینگ اتحادیه اروپا علیه فولاد ایران | اتاق خبر
کد خبر: 400379
تاریخ انتشار: 15 مهر 1396 - 12:50
اتحادیه اروپا بدنبال شکایت تولیدکنندگان اروپایی از قیمت ارزان محصولات مشابه خارجی، تصمیم گرفت علیه فولاد گرم نورد برزیل، ایران، روسیه و اوکراین تعرفه وضع کند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ژورنال رسمی اتحادیه اروپا اعلام کرد این منطقه بین ۱۷.۶ تا ۹۶.۵ یورو (۲۰.۶- ۱۱۲.۸دلار) به ازای هر تن تعرفه ضددامپینگ از روز شنبه علیه واردات فولاد از این کشورها وضع خواهد کرد.

کمیسیون اروپا در ابتدا تعیین حداقل ۴۷۲.۲۷ یورو در هر تن را پیشنهاد کرده بود، اما پس از این که موفق نشد حمایت کشورهای عضو اتحادیه اروپا را کسب کند، پیشنهاد خود را مورد بازبینی قرار داد. این کمیسیون پیشنهاد کرده بود اگر فولاد گرم نورد در حداقل قیمت ۴۷۲.۲۷ یورو در هر تن یا بالاتر از آن فروخته شود، این تعرفه نباید اعمال شود، اما حداقل قیمت پیشنهادی مورد مخالفت فدراسیون فولادسازان اروپایی (یوروفر) قرار گرفت.

یوروفر که این شکایت را مطرح کرده بود، اعلام کرد از این که پیشنهاد حداقل قیمت مورد تایید قرار نگرفت، خشنود است، ولی از این که کمیسیون قیمت ثابت را به جای تعرفه‌های درصد معمولی انتخاب کرده است، ابراز ناامیدی کرد. با توجه به نرخ کنونی فولاد، میزان قیمت ثابت کمتر از معادل تعرفه درصدی است که کمیسیون در پیشنهاد خود مطرح کرده بود.

اکسل اگرلت، مدیرکل یوروفر، دراین باره گفت: این نتیجه مطابق با رویه ضددامپینگ معمولی کمیسیون اروپا و همچنین هدف مقابله با واردات غیرمنصفانه نیست. وی گفت: درست نیست که اتحادیه اروپا تحقیقاتش درباره واردات فولاد صربستان را بدون پیشنهاد تدابیری پایان داده است. این کشور مرکز فعالیت یک تولیدکننده فولاد چینی است.

بر اساس گزارش رویترز، در میان شرکت‌هایی که با تعرفه ضددامپینگ روبه‌رو هستند بازوی برزیلی آرسلورمیتال و آپرام که هر دوی آنها در اروپا تولید دارند، به چشم می‌خورد.

فولاد ایران مشمول تعرفه ۵۷.۵ یورو به ازای هر تن و متن‌وست اوکراین ۶۰.۵ یورو شده است. نرخ تعرفه ضددامپینگ برای تولیدکنندگان روسیه از ۱۷.۶ یورو برای سوراستال، ۵۳.۳ یورو برای ان ال ای کی و ۹۶.۵ یورو به ازای هر تن برای ام ام کی متفاوت است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید