ارتقای ۹ پله‌ای تجارت الکترونیک ایران در ۱۴۰۰ | اتاق خبر
کد خبر: 400392
تاریخ انتشار: 15 مهر 1396 - 16:28
طبق اعلام وزیر صنعت
طبق وعده وزیر صنعت، معدن و تجارت رتبه جهانی تجارت الکترونیکی ایران در سال ۱۴۰۰ با ۹ پله رشد نسبت به سال ۱۳۹۵ در جایگاه ۶۰ کشورهای جهان قرار خواهد گرفت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در مدت کوتاهی که از آغاز عمر تجارت الکترونیکی در جهان می‌گذرد این فعالیت رشد بی‌سابقه‌ای را در کشورهای پیشرفته داشته و پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک با سرعت شگفت‌انگیزی در سطح جهان توسعه یابد.

تجارت الکترونیک در ایران بسیار نوپا بوده و در مراحل اولیه خود قرار دارد و اهمیت فناوری اطلاعات باعث شده تا تدوین و اجرای قوانین و لوایح مورد نیاز در این عرصه همواره مدنظر باشد، اما به نظر می‌رسد با وجود برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی متعدد هنوز میزان آگاهی افراد و تجار از نحوه استفاده از امکانات موجود برای تجارت الکترونیک کم است. از سوی دیگر نبود شناخت از میزان امنیت موجود در شبکه داخلی و جهانی نیز باعث شده که اطمینان لازم در این زمینه وجود نداشته باشد.

بر اساس اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، رتبه جهانی ایران در تجارت الکترونیک در سال گذشته ۶۹ و سهم تجارت الکترونیک از تولید ناخالص داخلی طی این سال ۴.۸ درصد بوده است.

با این حال محمد شریعتمداری ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت ـ در اهداف کمی برنامه اعلامی خود که تا سال ۱۴۰۰ تعریف شده است، اعلام کرده رتبه جهانی تجارت الکترونیک ایران در سال ۱۴۰۰ با ۹ پله رشد در رتبه ۶۰ جهان قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده سهم تجارت الکترونیک از تولید ناخالص داخلی در سال ۱۴۰۰ با رشدی نیم درصدی به ۵.۳ درصد ارتقا خواهد یافت.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید