Performancing Metrics

انتشار توصیه‌های ارتقای امنیت برای توزیع‌کنندگان برنامه‌های موبایلی | اتاق خبر
کد خبر: 402685
تاریخ انتشار: 4 آذر 1396 - 21:32
وزارت ارتباطات، پیرو تکالیف تعریف شده در حوزه الزامات امنیتی شبکه ملی اطلاعات، توصیه‌های ارتقاء امنیت برای توزیع‌کنندگان برنامه‌های سامانه‌های هوشمند را تهیه و منتشر کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سیدهادی سجادی -معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات - اظهار کرد: بر اساس الزامات شبکه ملی اطلاعات و همچنین با توجه به تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر تسریع در تحقق این الزامات، باید توصیه‌های امنیتی برای کسب‌وکارهای گوناگون فعال در فضای مجازی در جهت جلوگیری از بروز آسیب‌های احتمالی برای بهره‌برداران خدمات، تدوین و عملیاتی شود.

وی افزود: در همین راستا و به‌دلیل گستره وسیع تولید و استفاده از نرم‌افزارهای کاربردی تلفن همراه، توصیه‌های ارتقاء امنیت برای توزیع‌کنندگان برنامه‌های سامانه‌های هوشمند تهیه و برای بهره‌برداری در اختیار صاحبان این کسب‌وکارها قرار گرفت.

او خاطرنشان کرد: برای این منظور، مطالعات دقیقی با کمک صاحب‌نظران انجام گرفت و طی نشست مشترک با مدیران کسب‌وکارهای مرتبط در حوزه توزیع و انتشار برنامه‌های کاربردی موبایلی و اخذ نظر مشورتی و دیدگاه‌ها و دغدغه‌های ایشان، نخستین بسته توصیه‌های امنیتی مربوط به این حوزه تهیه و نهایی شد.

سجادی یکی از مشکلاتی که از سوی صاحبان کسب‌وکارها برای اجرایی شدن این توصیه‌نامه مطرح شد را نداشتن تجهیزات آزمایشگاهی عنوان و تصریح کرد: مقرر شد تا زمان تامین و تکمیل شدن آزمایشگاه‌های مربوط به هر یک از توزیع‌کنندگان محتوا، مرکز ماهر با درنظر گرفتن اولویت‌هایی نظیر اهمیت برنامه و تعداد مخاطبان، ارزیابی‌های لازم را انجام و در صورت وجود مخاطرات احتمالی، مراتب به تولیدکننده و توزیع‌کنندگان برنامه به صورت مستقیم اطلاع داده خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که فرآیند ارزیابی‌ها به صورت مشارکتی و تدریجی و بر اساس اولویت‌ها خواهد بود تصریح کرد: توصیه‌نامه مذکور در سه بخش تهدیدهای توزیع برنامه‌ها، توصیه‌های امنیتی برای حل این تهدیدها و استانداردهای فنی دنیا برای امن سازی برنامه‌های کاربردی موبایلی، آماده منتشر شده است.

وی ادامه داد: علاقه‌مندان برای دریافت متن کامل این الزامات می‌توانند از طریق سایت رسمی سازمان فناوری اطلاعات ایران و یا سایت مرکز ماهر اقدام کنند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید