Performancing Metrics

تهران و اسلام آباد راهبردهای تازه برای همکاری تعریف کنند | اتاق خبر
کد خبر: 403175
تاریخ انتشار: 16 آذر 1396 - 21:06
دستیار نخست وزیر پاکستان:
وزیر فدرال پاکستان در امور میراث ملی و ادبی و دستیار ویژه نخست وزیر این کشور تاکید کرد: تهران و اسلام آباد باید راه های جدید برای همکاری بیشتر پیدا کنند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، 'عرفان صدیقی' روز پنجشنبه در دیدار با 'مهدی هنردوست' سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، تأکید کرد: لازم است دو کشور در مسیر اجرای راه های تعامل و همکاری بیشتر به ویژه زمینه ادبیات، تاریخ و فرهنگ گام بردارند.
در این نشست در خصوص موضوعات و مسائل دو جانبه و ارائه راهکارهای همکاری دو کشور نیز تبادل نظر شد.
عرفان صدیقی در ادامه این نشست علاقه کشورش به توسعه روابط دو جانبه با ایران را از طریق سرمایه گذاری مشترک در بخش های مختلف اعلام کرد.
وزیر فدرال پاکستان در امور میراث ملی و ادبی و دستیار ویژه نخست وزیر این کشور تصریح کرد: 'پاکستان و ایران در بسیاری از زمینه ها مشترکات فراوان دارند و همچنین دارای ظرفیت های فراوان همکاری هستند.'
مهدی هنردوست سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز در این دیدار با بیان سابقه طولانی دو کشور در همکاری دو جانبه، افزایش تبادلات تجاری ایران و پاکستان را با توجه به ظرفیت های دو کشور خواستار شد.
آمار رسمی موجود درخصوص حجم صادرات و واردات میان ایران و پاکستان، حاکی است در سال 1394، کل مبادلات تجاری رسمی میان دو کشور 861 میلیون دلار بوده است و این رقم در سال 1395 سیر صعودی خود را آغاز کرده است.
حجم تجارت دوسویه میان ایران و پاکستان در سال 1395 به بیش از یک میلیارد و 150 میلیون دلار افزایش یافت. انتظار می رود در پایان سال جاری، تجارت میان دو کشور نسبت به سال گذشته نیز افزایش یابد.
ارزش اقلام صادراتی ایران به پاکستان در سال 1395بیش از 795 میلیون دلار و واردات از این کشور همسایه حدود 365 میلیون دلار بود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید