Performancing Metrics

جدیدترین اخبار از خودکفایی ایران در ساخت تجهیزات صنعت نفت | اتاق خبر
کد خبر: 403265
تاریخ انتشار: 18 آذر 1396 - 18:13
رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از خودکفایی ایران در ساخت لوله های ریفرمر خبر داد و گفت: قرارداد ساخت لوله های ریفرمر که در واحدهای پتروشیمی و پالایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد هفته گذشته بین یک شرکت ایرانی و یک شرکت فرانسوی امضا شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رضا خیامیان با اشاره به مذاکره شرکت‌های خارجی با شرکت‌های ایرانی برای ساخت تجهیزات نفتی، اظهار کرد: سازنده‌های خارجی علاقه‌مند هستند برای ساخت تجهیزات نفتی با ایرانی‌ها مذاکره کنند زیرا می‌دانند در صورتی می‌توانند بازار تجهیزات نفتی ایران را داشته باشند که برای فعالیت خود یک شریک ایرانی داشته باشند.

وی از همکاری یک شرکت ایرانی با یک شرکت فرانسوی برای ساخت لوله‌های ریفرمر خبر داد و گفت: هفته گذشته قرارداد ساخت لوله‌های ریفرمر برای نخستین‌ بار در ایران بین یک شرکت ایرانی و شرکت فرانسوی امضاء شد.

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ادامه داد: این لوله‌ها همیشه از خارج کشور وارد می‌شد اما با امضای این قرارداد قیمت آن ۴۰ درصد ارزان‌تر می‌شود و دیگر ایران در این زمینه وابسته به خارجی‌ها نیست. این لوله‌ها مطابق با استانداردهای بین‌المللی ساخته می‌شود.

خیامیان با بیان این که قرارداد مذکور در پالایشگاه اصفهان امضاء شد، اظهار کرد: لوله‌های ریفرمر در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و قرار است ۱۰۰ درصد آن از این به بعد در داخل ساخته شود. البته یک مورد از مواد اولیه مورد نیاز ساخت این لوله هنوز باید از خارج از کشور وارد شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید