Performancing Metrics

وضع قوانین سختگیرانه برای مبارزه با پولشویی بر بستر ارز دیجیتال | اتاق خبر
کد خبر: 403681
تاریخ انتشار: 28 آذر 1396 - 10:52
در اتحادیه اروپا توافق شد؛
دولت‌های عضو اتحادیه اروپا و قانون‌گذاران آن در مورد قوانین سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در پلت‌فرم‌های تبادلات بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توافق کردند.

 

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در همین حال وزیر مالی فرانسه، برونو لومایر، نیز طی اظهار نظری گفت: فرانسه پیشنهاد خواهد داد که گروه اقتصادهای بزرگ جی‌۲۰، تنظیم مقررات ارز مجازی بیت‌کوین را در سال آینده میلادی مورد بحث قرار دهند.

لومایر به شبکه خبری فرانسوی ال‌سی‌آی گفت: من به رئیس آینده جی‌۲۰، آرژانتین، پیشنهاد خواهم داد که در نشست ماه آوریل جی‌۲۰، همگی بحثی در مورد مسأله بیت‌کوین داشته باشیم.

او ادامه داد: ما شاهد ریسک بالایی در این زمینه هستیم. ما نیازمند این هستیم که این مورد را تحت بررسی و سنجش قرار دهیم و با سایر اعضای جی‌۲۰ در مورد این‌که چگونه مقرراتی برای بیت‌کوین تنظیم کنیم به نتیجه برسیم.

قیمت بیت‌کوین از آغاز امسال بیش از ۱۷۰۰ درصد رشد کرده است و این مساله، نگرانی‌هایی را  به وجود آورده است مبنی بر اینکه بازار آن حبابی است که در نهایت خواهد ترکید و آسیب‌های زیادی بر جای خواهد گذاشت.

دولت‌های عضو اتحادیه اروپا و قانون‌گذاران آن روز جمعه، در مورد قوانین سختگیرانه‌تری برای جلوگیری از پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم در پلت‌فرم‌های تبادلات بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال توافق کردند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید