Performancing Metrics

آخرین آمار فیلترینگ پیامک‌های مزاحم | اتاق خبر
کد خبر: 403935
تاریخ انتشار: 3 دی 1396 - 18:39
معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد
معاون وزیر ارتباطات تاکید کرد که اگر برای ما محرز شود پیامکی تبلیغاتی برای کاربران موجب مزاحمت شده، سریعا آن شماره را فیلتر می‌کنیم.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا،‌حسین فلاح جوشقانی - رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به میزان موفقیت طرح فیلترینگ پیامک‌های مزاحم در سامانه 195، اظهار کرد: در حال حاضر آمار مشخصی در این زمینه ندارم اما تقریبا می‌توان گفت براساس شکایاتی که داریم روزی 300 شکایت دریافت می‌شود که ما آستانه‌هایمان را هم پایین آورده‌ایم. اگر برای ما محرز شود پیامکی تبلیغاتی برای کاربران موجب مزاحمت شده، سریعا آن شماره را فیلتر می‌کنیم.

وی با اشاره به آمار شماره‌های مسدود شده در راستای طرح فیلترینگ شماره‌های مزاحم، اظهار کرد: تاکنون حدود 20 هزار شماره پیامک مزاحم از این طرح مسدود شده است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به مسدود شدن سرشماره یکی از اپراتورها، بیان کرد: یکی از سرشماره‌هایی که مربوط به یکی از اپراتورها بود که البته پیامک‌های مناسبی را هم ارسال می‌کرد توسط ما و فارغ از محتوا مسدود شد، چرا که اپراتورها نباید در قالب پیامک‌های ارسالی خود اطلاع‌رسانی‌های خارج از حوزه خود را داشته باشند. اپراتورها تنها باید در زمینه‌ی مسائل مرتبط با اپراتور خود اطلاع‌رسانی کنند.

فلاح جوشقانی تاکید کرد: قرار است همه مسائل مرتبط با پیامک‌های ارسالی توسط اپراتورها مورد توجه قرار بگیرد و صرفا اپراتورها می‌توانند درباره مسائل مرتبط با خط اشتراکی مشتریان خود پیامکی را ارسال کنند.

وی با اشاره به طرح رجیستری گوشی‌های موبایل برای مسافرانی که وارد کشور می‌شوند، بیان کرد: گمرک در حال طراحی سامانه‌ای است که از طریق آن بتوان با دادن یک مهلت 10 تا 15 روزه به صاحبان گوشی‌ها فرصتی را برای انجام رجیستری به آنها بدهند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید