Performancing Metrics

توافق بانک‌های ایرانی و روس برای فاینانس نامحدود | اتاق خبر
کد خبر: 404021
تاریخ انتشار: 5 دی 1396 - 17:29
قرارداد تامین مالی بین المللی میان چهار بانک ایرانی و اگزیم بانک روسیه در مسکو امضا شد،این قرارداد محدودیتی ندارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، به دنبال امضای یادداشت تفاهم بانک مرکزی ایران و موسسه دولتی بیمه صادراتی روسیه (اکسیار) در مهرماه سال جاری، قرارداد چهار بانک ایرانی سپه، توسعه صادرات ایران، پارسیان و پاسارگاد از یک سو و اگزیم بانک روسیه از سوی دیگر بدون محدودیت سقف امروز (سه‌شنبه) امضا شد. این قرارداد امکان دریافت تسهیلات بانکی از کشور روسیه برای اجرای پروژه های عمرانی و تولیدی در کشور را فراهم می  سازد. 

جزئیاتی که بانک مرکزی از این توافق منتشر کرده حاکی از آن است که طبق این قرارداد، پروژه های بخش دولتی و خصوصی که مجوزهای لازم را در کشور اخذ  کرده اند و اولویت آنها به تایید دستگاه‌های اجرایی ذیربط رسیده باشد، می توانند از طریق چهار بانک ایرانی، تسهیلات اگزیم بانک روسیه را دریافت  کنند و صادر کنندگان روسی نیز می  توانند با استفاده از این تسهیلات نسبت به صادرات تجهیزات و خدمات فنی و مهندسی به کشور اقدام کنند. 

امضای این قرارداد، در راستای اجرای تکالیف مقرر در قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و قوانین بودجه سنواتی و در نتیجه اقدامات اخیر دولت، وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی  و همچنین همکاری وزارت امور خارجه و سفارت ایران در مسکو  برای فراهم  کردن خطوط اعتباری فاینانس از کشورهای مختلف صورت گرفته است، تا امکان تنوع بخشی به خطوط اعتباری موجود برای اجرای پروژه های عمرانی و تولیدی کشور فراهم شود.

پس از انعقاد قرارداد با کشورهای هند، چین، کره جنوبی، دانمارک و اتریش در ماه‌های اخیر، روسیه ششمین کشوری است که قرارداد فاینانس با آن منعقد شده است و بدین ترتیب، طیف خطوط اعتباری موجود برای پروژه های عمرانی و تولیدی کشور به تدریج افزایش یافته و متنوع می  شود. در نتیجه این امر، امکان تأمین مالی پروژه  ها از طریق خطوط اعتباری کشورهای مختلف برای دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی وجود خواهد داشت. 

 انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید