Performancing Metrics

جابجایی ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر در جاده ها | اتاق خبر
کد خبر: 408217
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1397 - 14:22
در سفرهای نوروزی رقم خورد؛
مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری از جابجایی ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر با استفاده از اتوبوس، مینی بوس و تاکسی خبر داد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، حمیدرضا شهرکی با اشاره به اینکه ۳۰۶ هزار انواع وسیله نقلیه عمومی جابجایی مسافران را انجام داده است، افزود: ۶۹ درصد این جابجایی ها با اتوبوس و مابقی از طریق مینی بوس و تاکسی با پلاک عمومی انجام شده است.  

وی میزان تردد از پایانه های مرزی را ۵۹۲ هزار نفر مسافر اعلام کرد و ادامه داد: کشور عراق رتبه اول، ترکیه دوم و آذربایجان سومین کشور مقصد اعلام شده است.

شهرکی با اشاره به اینکه ۶۹ درصد مسافران از مرزهای کشور خارج شده است گفت: مرز مهران، بازرگان، رازی، شلمچه و بیله سوار به ترتیب محل خروج مسافران بوده است.  

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر وضعیت روند ناوگان را از نظر نوسازی و توسعه مناسب دانست و گفت: متوسط عمر ناوگان حمل و نقل عمومی در حوزه اتوبوس ۱۰ سال و از نظر کیفیت و توجه به ایمنی سفر بسیار قابل قبول است.  

وی با اشاره به افزایش پیدا نکردن قیمت بلیت طبق اعلام رسمی از مراکز مسئول افزود: بازرسان در قالب گشت جاده ای برای کنترل و ایمنی و در پایانه ها حضور داشته و هر نوع شکایتی را رسیدگی خواهند کرد.  

شهرکی با اشاره به اینکه طبق آمارها در سال گذشته دو درصد حوادث کشور در جاده ها بوده است ادامه داد: افزایش نظارت ها، آموزش رانندگان و نوسازی ناوگان برای فعالیت انجام شده در جهت افزایش ایمنی جاده هاست.  

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید